Bakan Selçuk, hastanede eğitim gören öğrencilerin anneleriyle bir araya geldi

Bakan Selçuk, hastanede eğitim gören öğrencilerin anneleriyle bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anneler Günü’nden dolayı çocukları hastanede eğitim alan anneler ile çevrim içi bir buluşma gerçekleştirdi. Bakan Selçuk, "Bizim hep sizin yanınızda olduğumuzu unutmayın. Karamsarlıktan uzak durmak, umuda sahip çıkmak çok önemli" dedi.

Bakan Selçuk, Anneler Günü nedeni ile çocukları hastanede eğitim gören anneler ile çevrim içi bir görüşme gerçekleştirdi. Çocukları hastanede tedavi altında olan annelerin her zaman akıllarında olduğunu vurgulayan Selçuk, anneleri fedakarlık ile andıklarını belirtti.

Selçuk, "Sizleri güçlü yapan, zengin kılan her şeyi candan, içten, gönülden verebilmeniz. Güçlü ve zengin ruhunuz için evladınıza ve hatta evlat bildiklerinize karşılık beklemeden elinizdekileri veriyorsunuz, paylaşıyorsunuz. Bu gerçekten büyük bir fedakarlık. Siz hastanelerde evlatlarınız başında nöbet tutuyorsunuz. Onları kolluyorsunuz, gözetiyorsunuz. Çok daha özel bir biçimde yaşıyorsunuz, bu günleri" dedi.

“Annelerin yüzü gülerse, çocukların yüzü gülüyor”

Bakan Selçuk, bu süreçte tedavi altında olan çocukların eğitimleri ile sosyal gelişimlerini takip etmeye çaba gösterdiklerini söyleyip, "Eğitimsel olarak 'aman bir eksiklikleri kalmasın', 'onları bilgi ile donatalım', kitapla, müzikle ve sanatla iyileştirelim onları' bizim derdimiz de bu. Şunu bilmenizi isterim. Sizlerin çabaları çok değerli. Bütün sağlık görevlileri ile, bizlerle yaptığınız bu mesai çok ayrı bir kıymete, değere sahip. Elbette çocuklarımız iyileşecekler. Yarınlarımızın sahipleri olacaklar. O gün de sizler daha mutlu, güçlü olacaksınız. Buna yürekten inanıyorum. Sizlerin şahsında çocuklarıma da seslenmek isterim. Onların iyi ve mutlu olmaya niyet etmesi, ileriye umutla, sevgiyle bakması bizim için çok önemli, değerli. Çünkü asla umudu yitirmeme, hep gelecek güzel günleri düşünmek çok önemli. Bizim hep sizin yanınızda olduğumuzu unutmayın. Karamsarlıktan uzak durmak, umuda sahip çıkmak çok önemli. Hep beraber umudu, sevgiyi ve iyimserliği birlikte koruyalım. Eğer annelerin yüzü gülerse, çocukların yüzü gülüyor" ifadelerine yer verdi.

Bakan Selçuk, annelerden küçük bir ricasının olduğunu da söyleyerek, "Uygun zamanlarda, kaç yaşında olursa olsun hepimiz her yaşta masalı, hikâyeyi, kitap okumayı seviyoruz. Çocuklara bunu çok sıklıkla okumakta büyük fayda var. Çünkü kitaplar onların hayal dünyasını zenginleştiren, onlara güzel bakış açısı kazandıran araçlar. Hastanede elbette vakit zor geçiyor. Bu özel gününüzü tekrar kutluyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.