Bağ-Kur'dan SSK'ya geçme şartları nelerdir? Bağ-Kur'dan SSK'ya geçenlere emekli olma müjdesi

Bağ-Kur'dan SSK'ya geçme şartları nelerdir? Bağ-Kur'dan SSK'ya geçenlere emekli olma müjdesi

Bağ-Kur’dan SSK’ya geçenlere emeklilik müjdesi geldi. Bağ-Kur’a bağlı olan vatandaşlar SSK’ya geçiş yaparmaları halinde emekli olma şansını yakalıyor. Peki Bağ-Kur’dan SSK’ya geçme şartları nelerdir? İşte yanıtı...

Türkiye’de bulunan milyonlarca vatandaş erken emekli olmak veya daha yüksek emekli maaşı almak için bağlı oldukları sigorta kolunu değiştirmek istiyor. Özellikle Bağ-Kur’a bağlı olan vatandaşlar SSK’ya geçmenin yollarını ararken müjdeli haber hükümetten geldi. Buna göre Bağ-Kur’dan SSK’ya geçmek isteyen kişiler emekli olma şansı yakalayacak. Peki Bağ-Kur’dan SSK’ya geçiş şartları nelerdir?

Bağ-Kur’dan SSK’ya Geçiş Şartları Nelerdir?

Bağ-Kur’dan SSK’ya geçiş yapmak isteyen kişilerin öncelikle 3,5 yıl şartını karşılaması gerekiyor. Bu şart 1 Mayıs 2008 tarihinden önce veya sonra başlayanlar için değişiklik gösteriyor. Bunun dışında son 7 yıl içerisinde 1260 günlük sigorta priminin ödenmiş olması da gereken şartlar arasında bulunuyor. Fakat bu şart 1 Mayıs 2008 tarihinden sonra sigorta girişini yapanlar için geçerlilik taşımıyor.