Araç yangınında yüzü yanan minik Halil tedavisi için gün sayıyor

Araç yangınında yüzü yanan minik Halil tedavisi için gün sayıyor

Araç yangınında yüzü yanan minik Halil tedavisi için gün sayıyor. Geçtiğimiz yıl geçirdiği kaza ile yüzü yanan Halil, başlatılan kampanya ile umut buldu.

Aydın Söke’de geçen yıl meydana gelen yangında yüzünü kaybeden Halil Geyik yardım bekliyor. Ailesinin ‘’yangına bir damla su istiyoruz’’ sloganı ile başlattığı kampanya ile Halil’e gereken ameliyat ücretini toplamayı hedefliyor. Aydın Valiliği’nin de yardımlarıyla açılan hesaba 200 bin lira 3 gün içerisinde yatırılmıştı.

Sıcaklık Engeli

Muğla’nın Bodrum ilçesinde iki özel hastane ile görüşen aile ameliyat için tarih aldılar. Ameliyat önce yapılan tetkikler sonucu Halil’in ameliyata girmesi için bir engel ortaya çıkmadı. Fakat doktorlar havanın çok sıcak olmasından kaynaklı ameliyat sonrası enfeksiyon kapma riskini göz önünde bulundurarak bu ameliyatın ileri bir tarihe ertelenmesini önerdi. Yeni Asır haberine göre Halil’in ameliyatı Eylül ayında yapılacak.

Umutla Bekliyoruz

Ameliyatın ertelenmesinin ardından derin bir üzüntü yaşayan Halil ve ailesi, Eylül ayında yapılacak ameliyatı dört gözle bekliyor. Oğlunun ameliyatı için heyecanlı olan anne Halime Geyik, talihsiz bir kaza sonucu oğlunun yüzünün yandığını ve bunun için bir kampanya başlattıklarını söyledi. Yeni Asır’ın destekleri ve Aydın Valiliği’nin yardımları ile kampanyanın gerekli sayıya ulaştığını belirten anne, herkese çok teşekkür etti. Enfeksiyon tehdidi yüzünden Eylül ayına sarkan ameliyatı umutla beklediklerini dile getiren anne, ondan sonra oğlunun umutlu bir güne uyanacağını ve eski günlere döneceğini umuyor.