Araba Çarpması Sonucu Yaralanan Köpeği Kalp Masajıyla Hayata Döndürdü!

Araba Çarpması Sonucu Yaralanan Köpeği Kalp Masajıyla Hayata Döndürdü!

Konya'nın Ereğli ilçesinde araba çarpması sonucu yaralanan köpeği kalp masajıyla hayata döndürdü! Tarçın köpeğin arka ayağında çatlak olduğu tespit edildi.

Konya Ereğli İlçesi Damaz Mahallesi’nde ikamet ettiği belirlenen İbrahim Kelleci’nin evinin önünde gezdirdiği köpeğine bir otomobil çarpıp kaçtı. Kelleci, çalılıkların arasına fırlayan köpeği Tarçın’ı hemen kucakladı ve evin bahçesine taşıyarak su tuttu. Köpeğinin kendine gelmesini bekleyen Kelleci, köpeğinin nefes alamadığını fark etti, suni teneffüs ve kalp masajı yaparak Tarçın’ı hayata döndürmeyi başardı.

Köpeğini hayata döndürdükten sonra hemen veterinere götüren Kelleci, yapılan tetkiklerin sonucunda köpeğin arka bacağında çatlak olduğunun tespit edildiğini belirtti.

‘’Köpek de olsa onun da bir canı var’’

Kelleci, yaşanan o anlarla ilgili ‘’Hareket etmiyordu. Kendine gelebilmesi için hemen yıkadım ve kendine gelmeyince suni teneffüs ve kalp masajı yapmaya başladım.’’ diyerek konuştu. Köpeğini hayata döndürmeyi başardıktan sonra hemen veterinere götürdüğünü anlatan Kelleci, Tarçın köpeğin arka bacağında çatlak olduğunu söyledi ve ‘’Allah’a şükür kısa sürede iyileşecek. Aile olarak çok mutluyuz.’’ dedi. Kelleci şu sözlerle açıklamasını noktaladı; ‘’Üzüntüm köpeğe çarpan otomobil sürücüsünün kaçması. Köpek de olsa onun da bir canı var.’’