Ankara'da Can Yakan Facia

Ankara'da Can Yakan Facia

Ankara’da yüksek hızlı tren hattında meydana gelen kaza sonucunda 3’ü makinist 6’sı sivil olmak üzere toplam 9 kişi hayatını kaybetti. 84 kişinin yaralandığı kazada 2’si ağır 27 kişinin tedavisi sürüyor.

Ankara-Konya tren seferi hattında meydana gelen kaza sonucunda büyük bir facia yaşandı. 9 kişinin yaşamını yitirdiği kazada 84 kişi yaralandı. Marşandiz istasyonunda yaşanan kazada 2’si ağır olmak üzere 27 kişinin tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaşanan kaza hakkında açıklamalarda bulundu.

Son olarak 7 kişinin daha taburcu olduğunu dile getiren Koca, yaralılara acil şifalar yaşamını yitirenlere de başsağlığı diledi. Olayda ihmal söz konusu olabileceği üzerinde duruluyor ve bundan dolayı TCDD memuru 3 kişi gözaltına alındı.

Güvenlik Kamerası Kayıtları İnceleniyor

Cumhuriyet savcılarıyla müşterek çalışan Ankara Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili bütün detayları öğrenmekte. Telsiz konuşmalarının yer aldığı ve TCDD’nin en özel alanı niteliğindeki bölümler birer birer inceleniyor. Soruşturma kapsamında aynı zamanda güvenlik kameraları da incelenecek.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, savcılığın bütün delilleri ve bulguları dikkate alarak süreci takip edeceğini paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da konuyla ilgili bilgi almak için ilgili bakanlarla konuştu. Erdoğan, hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralılara da acil şifalar diledi.