Akbank İstanbul gişe personeli alım ilanı

Akbank İstanbul gişe personeli alım ilanı

Türkiye’nin önemli özel bankaları arasında yer alan Akbank yeni takım arkadaşları arıyor. İstanbul’da (Avrupa Yakası) bulunan şubelerde görevlendirmek üzere ‘Gişe Yetkilisi’ pozisyonunda çalışacak personel alımı yapılacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar Akbank Kariyer sayfası üzerinden başvurabilecek.

Son yıllarda en çok gelişen sektörlerden biri olan bankacılık sektörü, ekonomik sistemlerde en önemli kurumlar arasında yer alıyor. Bankalar, müşterilerine sağladıkları bankacılık ürünleri ile ekonominin canlı tutulmasında önemli bir yer oynarken, bankacılık faaliyetlerini yerine getirebilmek için istihdam sağlayarak da ekonomiye katkı sağlamaktadır. Bankalar içerisinde bulunan birçok departmanda birçok kişi çalışmaktadır.

Türkiye’nin özel bankalar arasında en çok tercih edilen bankalarından biri olan Akbank, istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Bankalarda gün içinde en çok işlemin gerçekleştiği gişelerde görevlendirilmek üzere ‘Gişe Yetkilisi’ pozisyonu için alım yapacak olan Akbank’ın işe alım şartları ise şu şekilde:

İlgili departmana alınacak olan personeller, İstanbul’da (Avrupa Yakası) görev yapacak. Adayların, üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren lisans bölümlerinden mezun olması, 1991 yılı ve sonrası doğmuş olmaları, başvuru yapacak erkek adaylar için askerlik hizmetini bitirmiş ya da 2 yıl tecil hakkı bulunması gerekiyor. Alım yapılacak gişe yetkilisi pozisyonu için tecrübeli ya da tecrübesiz adaylar başvuruda bulunabilecek.

‘Gişe Yetkilisi’ İş Tanımı

Göreve başlanacak olan şubedeki tahsilat, tediye işlemleri, kasa işlemleri, mevduat hesabı açma ve kapatma, işleyiş ve kapanış gibi işlemlerin yerine getirilmesi beklenecek. Akbank Gişe Yetkilisi pozisyonu için başvuruda bulunmak isteyen adaylar Akbank Kariyer’e ait web sitesine kayıt olarak başvurularını gerçekleştirebilir.