A101 personel maaşları ne kadardır?

A101 personel maaşları ne kadardır?

Türkiye’de yüzlerce şubesi ile hemen her yerde karşımıza çıkan A101 marketlerdeki personellerin ne kadar maaş aldıkları araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki A101 marketlerde personel maaşları ne kadardır? İşte marketlerdeki personel maaşları ile ilgili tüm detaylar…

Türkiye’nin pek çok noktasındaki şubeleri ile karşımıza çıkan A101 marketler vatandaşların uğrak noktalarından biri olarak görülmektedir. Oldukça avantajlı fiyatlar ile müşterilerin beğenisini kazanan bu marketlerde personeller çalışmaktadır. Bu personellerin ne kadar maaş aldıkları da özellikle iş arayan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir.

A101 Nedir?

A101 marketleri Türkiye’nin 81 ilindeki şubeleri ile vatandaşlara hizmet vermektedir. Bu denli fazla şubesi ve avantajlı fiyatları ile satış yapan A101 marketler birkaç farklı şirketin ortaklığı ortaya konmuştur. İsmini Kur-an’ı Kerim’de yer alan ticarette doğruluk ile ilgili ayetin numarası olan 101’den almıştır. A101 marketlerin ortakları aşağıdaki kısımda yer aldığı gibidir.

 • Aydın Ailesi %79,21
 • İrfan Hacıosmanoğlu %10,08
 • Sayın Grup %6,71
 • Murat Sungurlu %4

A101 Marketleri Çalışma Saatleri

A101 marketleri vatandaşlar tarafından her gün büyük bir ilgi ile ziyaret edildiğinde burada çalışan personellerin işi oldukça zordur. Yoğunluktan dolayı kimi zaman burada çalışan personeller ciddi anlamda yorulabilmektedirler. Marketler zincirinde yaklaşık 50.000 personel istihdam edilmektedir. Ancak bu kadar kalabalık bir personel kadrosuna rağmen işlerin yoğunluğu çalışanları yorabilmektedir.

A101 marketlerde personeller haftada 6 gün çalışmaktadır. Çalışan personeller günün çoğunda ayakta çalışmaktadırlar. Bu bağlamda uzun süre ayakta kalmakta zorlanan kişilerin bu işi tercih etmemesi gerekmektedir. A101 marketlerinde çalışma saatler 09.00 ile 21.00 arasındadır. Vardiyalı çalışma sistemi uygulanmaktadır. Günde ortalama 9 saat çalışılmaktadır.

A101 Personel Maaşları

A101 marketlerde çalışan personellerin ne kadar maaş aldıkları pek çok kişi tarafından merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. A101 marketlerde genel olarak çalışanlara asgari ücret verilmektedir. 2020 senesinde asgari ücret 2324 TL olarak belirlenmiştir. Fakat farklı kadrolarda çalışan personeller daha yüksek maaş alabilmektedirler. Aşağıdaki kısımda farklı kadrolarda çalışan personellerin maaşları yer almaktadır.

 • Bölge Müdürü 4-5 bin TL arası
 • Mağaza Müdürü 3-3.5 bin TL arası
 • Mağaza Sorumlusu 3-3.5 bin TL arası
 • Mağaza Müdür Yardımcısı 2.5-3 bin TL arası
 • Reyon görevlisi, reyon sorumlusu, şarküteri görevlisi, dağıtıcı, depo sorumlusu 2.5 bin TL civarında
 • Kasiyerler 2.5 bin TL civarında maaş almaktadırlar.

A101 İş Başvurusu Nereden Yapılır?

A101 marketlere iş başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar firmanın resmi intenet sitesine girmelidirler. Buradan iş başvuru formunu bularak başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Diğer yandan çalışılmak istenen A101 marketine gidilerek eleman eksiği olup olmadığı da sorulabilmektedir. Aşağıdaki kısımda A101 marketlerin resmi intenet adresi üzerindeki başvuru formunun linki yer almaktadır.

A101 Personel Alım Koşulları

A101 marketlerde çalışılabilmesi için kişilerin en az lise kurumların mezun olmuş olmaları gerekmektedir. Lisans ve önlisans mezunlarının çalışma şansları daha yüksektir. Kişilerin sicil kayıtlarının temiz olması gerekmektedir. Diğer yandan askerlik ile ilişik olmaması gereklidir.

A101 Marketler Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Aşağıdaki kısımda sıralanmış olan belgelerin başvuru sırasında teslim edilmesi gerekmektedir.

 • Sağlık raporu
 • Kimlik fotokopisi
 • Adli sicil kaydı öneği
 • 4 tane vesikalık fotoğraf
 • İkametgah belgesi ve diploma öneği