375. Kısa Dönem ve Yedek Subay Askerlik Bilgi Paylaşımı

375. Kısa Dönem ve Yedek Subay Askerlik Bilgi Paylaşımı

Mayıs 2019 döneminde yedek subaylık ataması bekleyenler celplerini bekliyorlar. Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanan celp dönemleri yedek subay adayları tarafından merak ediliyor.

375. Dönem Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanıyor?

Mayıs 2019 celp döneminde kısa dönem veya asteğmen olarak askerlik görevini yapacak adayların, 19 Nisan 2019 tarihinde açıklanacağı öğrenildi. Duyurular TRT ve Milli Savunma Bakanlığı’nın sitesinden yapılacak.

375. Dönem Askerlik Yerlerini Nereden Öğreneceğim?

E-devlet kapısından yapabilirsiniz.

375. Kısa Dönem ve Yedek Subaylar Ne Zaman Göreve Başlıyor?

A grubunda olanların 3-8 Mayıs tarihlerinde, B grubunda olanlar ise 2019 Haziran ayının ilk iki haftası içerisinde acemi birliklerine teslim olmaları lazım. B grubundaki adayların kesin teslim tarihi, askerlik yerlerinin açıklanması ile belli olur.

Görev Yerleri Açıklandıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Öncelikle kendinizi moral olarak askerliğe hazırlamanız gerekir. Askeriye sivil hayattan farklıdır. Her şey topluca yapılır. Aynı saate kalkıp aynı yerde yemek yersiniz. Cezalar bireysel değildir. Bireyselliği unutup takım için çalışmalısınız. Askerde her hareket için izin istenir. Tuvalet için bile izin istenir. Eşyalarınızı iyi seçmelisiniz. Birkaç çift yedek çorap, iç çamaşırı, cüzdan ve dolap kilidi götürmeniz sizin için iyi olur.

Kamerasız, müzik çalmayan ve intenete girmeyen telefon kullanmak serbest.