3600 Ek Gösterge Ne Zaman Çıkacak? Mecliste Görüşüldü mü? 3600 Ek Gösterge Son Gelişmeleri

3600 Ek Gösterge Ne Zaman Çıkacak? Mecliste Görüşüldü mü? 3600 Ek Gösterge Son Gelişmeleri

4 farklı meslek grubunu kapsayacak nitelikte olması beklenen 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak ve Meclis'te görüşüldü mü? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3600 ek gösterge son gelişmeleri ile ilgili detayları paylaştı. Çalışmaların Mayıs ayının ortasına kadar yetiştirilmesi bekleniyor.

Yerel seçim öncesi gündemi sıklıkla meşgul eden 3600 ek gösterge için artık geri sayım başladı. 23 Nisan oturumuyla TBMM’nin çalışmalara yeniden başlamasıyla 1.6 milyon memuru kapsayan ek gösterge düğümünün çözülmesi bekleniyor. Polis, öğretmen, din görevlileri ve hemşirelerin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılması beklenen çalışmaların Mayıs ayının ortasına kadar yetiştirileceği konuşuluyor.

Eşitsizlik Giderilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ek gösterge konusunda yapmış olduğu açıklamada; polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’a çıkarılacağını işaret etmişti. Erdoğan, diğer idarecilerin de emeklilik ek göstergelerinin 3600’e çıkarılacağını söyleyerek adaletsizliğin ortadan kaldırılacağını ifade etti. Yeni döneme yeni bir anlayışla başlandığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’İdare ve cesaretle Türkiye şahlanacak.’’ ifadelerini kullandı.