24. Dönem POMEM 3 Bin Polis Alımı İlan Tarihi Belli Oldu mu? Lisans Ve Önlisans Kadro Sayıları

24. Dönem POMEM 3 Bin Polis Alımı İlan Tarihi Belli Oldu mu? Lisans Ve Önlisans Kadro Sayıları

24. dönem POMEM alımlarına ilişkin detaylar belli olmaya başladı. POMEM 3 bin polis alım ilanı tarihi ne zaman? Polis Akademisi Başkanlığı 2500 lisans mezunu kadın polis memuru istihdam edileceğini duyurmuştu. Ön lisans mezunlarının talebi üzerine İçişleri Bakanlığı harekete geçti ve ön lisans mezunu kadınlara 500 kadro sözü verildi.

Polis Akademisi Başkanlığı, 24. dönem POMEM alımları kapsamında 3 bin kadın polisi bünyesine katmaya hazırlanıyor. Alım yapılacak 3 bin kadın polisten 2500’ünün lisans, 500’ünün ön lisans mezunu adaylar arasından seçileceği belirtiliyor.

Personel Duyurusu Yayınlanacak

Polis Akademisi Başkanlığı, 24. dönem POMEM alımlarına ilişkin ilk duyurusunda; vatandaşlarla daha sağlıklı iletişim kurulabilmesi ve taleplerin anlaşılabilmesi için 81 ilde ve 700 Polis Merkezi Amirliği’nde ‘’Güven Masası’’ uygulamasının hayata geçirildiğine yer vermişti. Güven Masası kapsamında lisans mezunu 2500 kadın polis memurunun istihdam edileceği kaydedildi. Başkanlık, başvurulara ilişkin detayların da yine Polis Akademisi Başkanlığı web sayfasından ilan edileceğini duyurdu.

Sayı 3 bine Çıkarıldı

Polis Akademisi Başkanlığı, 24. dönem POMEM alımları kapsamında 2500 lisans mezunu polislerin istihdam edileceğini duyurmuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ön lisans mezunu kadınlardan yoğun bir talep geldiğini anlattı ve 500 ön lisans mezunu polisin daha istihdam edileceğini kaydetti.

İkinci dönem bekçi alım duyuruları 4 Mart 2019 günü yayınlanmış, 16 Mart 2019 gününde ise başvurular başlamıştı. Bundan hareketle POMEM sınav duyurusu 25 Mart günü yayınlandı ve kısa süre içerisinde alımlara ilişkin detayların paylaşılacağı ön görülüyor.