2020 Yılında İlk Kez Ev Alana Devlet Tarafından Verilen 30 Bin Lira Hibe

2020 Yılında İlk Kez Ev Alana Devlet Tarafından Verilen 30 Bin Lira Hibe

2020 yılında ilk kez ev alacaklara devlet tarafından yardım edilmektedir. Devlet konut sahibi olmayan vatandaşların konut sahibi olması için ilk kez ev alana 30 bin lira hibe parası veriyor. Devlet tarafından verilen bu destek parasının nasıl alınacağı ile ilgili detaylar haberimizde.

Ev almak isteyen vatandaşlara destek devletten geliyor. Birçok proje hazırlayan devlet bu projeler sayesinde ilk kez ev almak isteyenleri ev sahibi yapıyor. Herkesin ev sahibi olması için tam gaz çalışan devletin ilk projesi ilk kez ev alacaklar için geliyor. 2020 yılı için ilk kez ev alacaklara 30 bin TL hibe vermeyi planlıyor.

2020 Yılı Devletten İlk Kez Ev Alana 30 Bin Lira Hibe

Devlet ev sahibi olmayan vatandaşları ev sahibi yapmak için kolları sıvadı. Projelerinden biri ilk kez ev alacaklara hibe para desteği olacak. 2020 yılında ilk kez ev alacaklara Sosyal Konut Projeleri kapsamında 30 bin TL hibe verecek. İlk kez ev alacakların kolay bir şekilde para biriktirmesine yardımcı olunacak.

Geçtiğimiz yıllarda da ilk kez ev alacak olanlara devlet 25 bin TL hibe vermekteydi. 2020 yılında bu hibe desteğinin 30 bin TL olması planlanıyor. Devlet konut sahibi olmayan vatandaşların konut sahibi olmaları için projeler yapmaya devam ediyor.

2020 Yılında İlk Kez Ev Alana Devlet Tarafından Verilen 30 Bin Lira Hibe Parası Nasıl Alınır?

Devlet 2020 yılında ilk kez ev alana 30 bin TL hibe parası veriliyor. Para kampanyasından yararlanabilmek için ilk olarak ev alacak olan vatandaşların konut hesabı açtırması gerekiyor. Konut hesabı açtırıldıktan sonra hesapta birikim yapmalısınız. Birikim yaparak devletten 30 bin TL hibe desteği alma hakkına sahip olmaktadır.

Devlet tarafından verilecek olan 30 bin TL hibe desteği için yukarıda belirtilen adımları izlemeniz gerekmektedir. Para birikiminize ek olarak devlet size 30 bin TL hibe desteği verir. Birikime göre hibe desteği değişiklik göstermektedir.

2020 Yılında İlk Kez Ev Alana Devlet Tarafından Verilen 30 Bin Lira Hibe Parasını Alma Şartları

2020 yılında ilk kez ev alanlara devlet 30 bin TL hibe para desteği vermektedir. Bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşlar aranan şartların neler olduğunu merak ediyor. Hibe desteğinden yararlanmanın şartları şunlardır:

-En az 36 ay ila 47 Ay arasında para biriktiren kişilere 2020 yılı konut hesabı devlet ödemesi teşvik parası 24 Bin 742 TL olarak belirlenmiştir.

-48 ve 59 Ay arasında para biriktiren kişilere 2020 yılı konut hesabı devlet ödemesi teşvik parası 26 Bin 645,20 TL olarak belirlenmiştir.

-60 Ay arasında para biriktiren kişilere 2020 yılı konut hesabı devlet ödemesi teşvik parası 30 Bin 333 TL olarak belirlenmiştir.

2020 Yılında İlk Kez Ev Alana Devlet Tarafından Verilen 30 Bin Lira Hibe Parasını Almak İçin Konut Hesabı Nasıl Açılır?

2020 yılında devlet tarafından ilk kez ev alanlara 30 bin TL hibe parası verilmektedir. Bu kampanyadan yararlanmak için ilk kez ev alacakların konut hesabı açtırması gerekmektedir. Konut hesabına 30 bin TL hibe parası yatırılacaktır.

Konut hesabı açtırmak için ev alacak olan kişiler istedikleri bankaya gitme hakkına sahiptir. Devlet ile bankalar anlaşma kapsamında ilk kez ev alacaklara özel konut hesapları sunmaktadır. Banka şubesine giderek konut hesabınızı kolay bir şekilde açtırabilirsiniz. Banka hesabı açtıran ve bu hesapta birikim yapanlar devlet tarafından verilen hibe desteğinden yararlanabilmektedir.