2020 SGK uzman yardımcılığı ilanı başvuru şartları

2020 SGK uzman yardımcılığı ilanı başvuru şartları

SGK tarafından kamu personeli alınacağı bilgisi vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaştı. Başvuru yapmak isteyenler, 2020 SGK uzman yardımcılığı başvuru şartları nelerdir? Sosyal Güvenlik Kurumu uzman yardımcılığı alım ilanı? soruları araştırılmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açılan Uzman Yardımcısı alım ilanı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başladı. SGK’nın kaç kişi alacağı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmazken hangi puan türlerinden hangi şartlar ile personel alımı yapılacağı merak edilmeye devam ediyor.

2020 SGK uzman yardımcılığı ilanı başvuru şartları

2020 SGK uzman yardımcılığı ilanı başvuru şartları nelerdir?

2020 yılında SGK tarafından yayınlanan Uzman yardımcılığı personel alımı için en büyük şart kamu kurumlarında çalışabilmek için gerekli şartların sağlanmış olmasıdır. Üniversitelerde belirli bölümlerden mezun olanların KPSS sınavında aldığı puan türüne göre atama yapılacaktır. Öte yandan başvuracak erkeklerin askerlik durumlarının bitmiş olması gerekmektedir.

2020 SGK uzman yardımcılığı alımları hangi puan türünde kaç kişi olacak?

  • Matematik bölümünde 2 kişi alınacak ve KPSS Puan 3 türünden alımlar gerçekleşecek.
  • Aktüerya bölümü 4 kişi alınacak ve KPSS 3 puan türünde alımlar yapılacak.
  • Bilgisayar mühendisliği bölümünden 8 kişi alınacak ve KPSS 3 puan türünden alım yapılacak.
  • İstatistik bölümü için 6 kişi alınacak ve KPSS P12 puan türünde alınacak.
  • Toplam 20 kişi SGK uzman yardımcılığına alınacak.

Alımlar nasıl yapılacak? Sınav tarihi ne zaman?

2 aşamalı yapılacak olan SGK uzman yardımcılığı alımları sözlü ve yazılı sınav olmak üzere iki sınavdan oluşacak. Belirlenen alım sayısının 20 katı başvuru kabul edileceği belirtilirken yazılı sınavı başarı ile geçenler sözlü mülakata alınacak. Yazılı sınav 12 Temmuz 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

2020 SGK uzman yardımcılığı sınavı konuları nelerdir?

Yazılı sınavda adaylara 80 soru sorulacağı biliniyor. Bu 80 sorunun 20’si genel kültür, 20 genel yetenek, 20 alan bilgisi ve 20 kurum mevzuatları olacaktır.