2020 Ramazan ayı ilk oruç ne zaman tutulacak? Ramazan ayı başkangıç tarihi ne zaman? Ramazan bayramı tarihi

2020 Ramazan ayı ilk oruç ne zaman tutulacak? Ramazan ayı başkangıç tarihi ne zaman? Ramazan bayramı tarihi

Milyonlarca Müslümanın oruç ibadetiyle kutlayacağı Ramazan Ayının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. 2020 Ramazan ayı ilk oruç ne zaman tutulacak, Ramazan ayı başlangıcı tarihi ne zaman, Ramazan Ayı’nın bitmesiyle birlikte Ramazan Bayramı başlayacak.

Mübarek Ramazan Ayı’nın başlamasına sayılı günler kaldı. Milyonlarca kişinin ibadet ve oruçla kutlayacağı Ramazan Ayı’nın ne zaman başlayacağı merak ediliyor.

Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor?

Bu yıl Ramazan ayı 24 Nisan 2020 tarihinde başlayacak. Bu mübarek ayın en özel günlerinden Kadir Gecesi ise 19 Mayıs’ta olacak.

Ramazan Bayramı Ne Zaman?

Ramazan Ayı 24 Nisan’da başlayacak ve 23 Mayıs’ta bitecek. 23 Mayıs Arefe günü olacak ve 24 Mayıs ise Ramazan Bayramı’nın ilk günü olacak.

Ramazan Ayında Kimler Oruç Tutacak?

Diyanet işleri Başkanlığı ve İslam dininin kutsal kitabı Kur-an’ı Kerim’de kimlerin oruç tutmakla mükellef olduğu açıklanıyor. Buna göre ergenlik çağına gelmiş ve oruç tutmasına engel herhangi bir sorunu olmayan her Müslüman Ramazan Ayında oruç tutmak zorundadır.

En kritik haberlerin bildirimleri her an telefonunda! -

.

En sıcak haberler, en önemli gelişmeler her an karşında! Şimdi sen de Gursesgazetesi Facebook grubuna katıl, hiçbir gelişmeden habersiz kalma!

Manşetleri ve sıcak gelişmeleri telefonundan her an Takip Etmek istiyorsan, Gursesgazetesi Twitter hesabını takibe almayı unutma.