2020 Hazine ve Maliye Bakanlığı hangi alanlarda personel alımı yapılacak? Puan türleri neler?

2020 Hazine ve Maliye Bakanlığı hangi alanlarda personel alımı yapılacak? Puan türleri neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Uzman alımı ilanı 2020 yılı içinde yayınlandı. 2020 yılında gerçekleşecek olan alım ile ilgili detaylar merak ediliyor. Toplam 8 kişi alınacağı açıklandı. Alım şartları ve alımın ne zaman gerçekleştirileceği araştırılıyor.

2020 Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Uzman Alım İlanı

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı yapacağını açıkladı. Açıklamanın ardından başvuru şartlarının neler olduğu adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. 2020 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi Uzman personel alımları için personellerin genel memurluk şartlarını taşıyor olması gerekiyor.

35 yaşını doldurmuş olmak ve aranan mesleğe uygun üniversite bölümünden mezun olmak. Puana göre alımlar yapılacaktır. Başvurular 30 Haziran 2020 tarihine kadar devam etmektedir. Evraklar ile birlikte başvuru yapılmaktadır ve evraklar kargo veya posta yoluyla olmaktadır.

2020 Hazine ve Maliye Bakanlığı Hangi Alanlarda Alım Yapılacak? Puan Türleri Neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi Uzman alımı 2020 yılında gerçekleştirilecek. KPSS puan türüne göre personel alımı yapılacak. KPSS puanının en az 80 puan olması gerekmektedir. Bölümler, kadro sayısı ve puan türü şu şekildedir:

- Bölüm: Hukuk Fakültesi, Kadro Sayısı: 2 kişi, Puan Türü: KPSS P4.

- Bölüm: Kamu Yönetimi ve Uluslar arası İlişkiler, Kadro Sayısı: 2 kişi, Puan Türü: KPSS P32 ve P37.

- Bölüm: Maliye, İktisat, Çalışma Ekonomisi, Kadro Sayısı: 1 kişi, Puan Türü: KPSS P16, P21 ve P42.

- Bölüm: Mühendislik, Kadro Sayısı: 1 kişi, Puan Türü: KPSS P1.

- Bölüm: Matematik, İstatistik, Ekonometri, Kadro Sayısı: 2 kişi, Puan Türü: KPSS P1, P12 veP13.

Sınav 13 Temmuz ile 29 Temmuz arasında tarihleri arasında yapılacaktır. ÖSYM tarafından düzenlenen YDS den de 80 puan almış olunması gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.