2019 KYK Yurt başvuruları ne zaman başlayacak? Yurtlara öğrenci alımı başvurusu hangi tarihte başlıyor?

2019 KYK Yurt başvuruları ne zaman başlayacak? Yurtlara öğrenci alımı başvurusu hangi tarihte başlıyor?

YKS tercih sonuçları açıklandı ve 2019 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak, yurtlara öğrenci alımı başvurusu hangi tarihte başlıyor konularında yoğun bir şekilde araştırma yapılıyor. İşte yurt başvurularına ilişkin bilinmesi gerekenler.

YKS yerleştirme sonuçları duyuruldu ve adaylar şimdi yerleştikleri üniversitelere kayıtlar için heyecanlı bir bekleyiş içerisine girdi. Şehir dışında üniversite okuyacak adaylar ise KYK yurt başvurularına ilişkin ayrıntıları araştırmaya başladı.

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu, burs veya öğrenim kredisine ilişkin henüz bir açıklamada bulunmadı. Burs ve kredi başvuruları, yurt başvuruları tamamlandıktan sonra başlamaktadır. Geçtiğimiz yıl burs ve kredi başvuruları Ekim ayı itibariyle alınmıştı. Konuya ilişkin KYK’dan acıkama bekleniyor.

KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

KYK yurtları için başvuruların ne zaman başlayacağı da henüz ortaya çıkmadı. Ancak geçtiğimiz yıl başvurular Ekim ayında yapılmıştı ve bu yılda da yine Ekim ayında başvuruların açılması bekleniyor.

YKS Ek Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

YKS ek tercih tarihlerine ilişkin ayrıntılar henüz duyurulmadı. Ancak tercih sonuçlarında herhangi bir programa yerleşemeyen adaylar ek tercihlerde boş kontenjanlara yerleşebilme hakkına sahip olacak. Merkezi yerleştirme sonucunda bir programa yerleşen bireyler ek yerleştirme talebinde bulunamayacaktır.