2019 Kurban Bayramında kim kaç gün tatil yapacak? Özel sektör ve memur çalışanların tatil süreleri

2019 Kurban Bayramında kim kaç gün tatil yapacak? Özel sektör ve memur çalışanların tatil süreleri

2019 yılında Kurban Bayramı'nda kim kaç gün tatil yapacak, özel sektör ve memur çalışanların tatil süreleri konusunda Google'da milyonlarca kişi araştırma yapmaya başladı. İşte kamu ve özel sektör çalışanları için Kurban Bayramı tatil süreleri.

Milli ve dini bayramlarda kamu ve özel sektör çalışanlarının büyük çoğunluğu tatil yapmaktadır. Ramazan Bayramı tatilinden sonra şimdilerdeyse milyonlarca kişi Kurban Bayramı tatili için gün sayıyor. 10 Ağustos 2019 günü Kurban Bayramı’nın arifesi teşrif edecek ve arife gününde birçok yer öğle sonrasında tatil olacak. Kurban Bayramı’nda Türkiye genelinde milyonlarca kişi dini yükümlülüklerini yerine getirecek ve çok sayıda kişi memleketine dönerek bayram tatilini ailesiyle birlikte geçirecek.

Kurban Bayramında Kaç Gün Tatil Yapılacak?

Kurban Bayramı tatili bu yıl Ağustos ayına denk geliyor. 10 Ağustos 2019 Cumartesi gününde Kurban Bayramı’nın arife günü teşrif edecek ve bayram 11 Ağustos günü başlayıp 14 Ağustos günü sona erecek. Buna göre özel sektör ve kamu çalışanları 4 gün tatil yapacak. Ancak kamu personeli bireyler tatil günlerini birleştirerek toplam 9 gün tatil yapmak için yoğun bir şekilde talepte bulunmakta. Bu noktada Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yapacağı açıklama büyük bir merakla beklenmekte.