2016’da bomba yüklü araçla saldıran terörist yakalandı!

2016’da bomba yüklü araçla saldıran terörist yakalandı!

2016 senesinde Diyarbakır’da bomba yüklü araçla düzenlenen saldıran ve 5 kişinin şehit olmasına neden olan terörist yakalandı! Şüpheli emniyetteki işlemleri sonrasında sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı…

2016 senesinde Diyarbakır’da bomba yüklü araç ile organize edilen ve aynı aileden 5 kişinin şehit olmasına neden olan saldırının faili terörist emniyet güçleri tarafından ele geçirildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Sur ilçesinde 10 Ağustos 2016’da çevik kuvvet polislerini intikal ettirmekte olan araca bomba yüklü bir başka araç ile düzenlenen ve 5 kişinin şehit olduğu saldırının failinin tespit edilmesi için çalışmalar yapmaktaydı.

Saldırıyla ilişkili olduğu tespit edilen şüpheli Mehmet Eliaçık’ın yakalanması için faaliyetlerini devam ettiren ekipler kişinin yerini noterde işlem yaptığı esnada belirlediler. Eliaçık’ın emniyetteki işlemlerinin tamamlanması sonrasında adli makamlar tarafından tutuklandığı ifade edildi.

10 Ağustos 2016’da bomba yüklü araç ile gerçekleştirilen saldırıda anne Behiye Yıldırım (52),kızı Derya Yıldırım (23) ve Demet Yıldırım Aydın (31) ile çocukları Oğuz Kaan (8) ve Ceylinaz Aydın (3) şehit düşmüştü. Aynı zamanda içinde polislerin de yer aldığı 12 kişi yaralanmıştı.