2 Belediye KPSS puanı ile büro memuru personel alım şartları

2 Belediye KPSS puanı ile büro memuru personel alım şartları

2 Belediye KPSS ile en az lise mezunu personel alacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Osmangazi Belediyesi personel alım ilanını yayınladı. Memur adayları, personel alımları için gereken şartları ve nereye, nasıl başvuru yapacaklarını merak ediyor. İşte personel alım ilanı ile ilgili detaylar...

İki Belediye KPSS ile Personel Alımı Yapacak

İki belediye en az lise mezunu ve KPSS’ye girmiş personel alımı yapacağını açıkladı. KPSS puanına göre alımlar gerçekleşecek ve alınan personeller büro memuru olarak göreve başlayacak. Belediyeler personel ilanlarını yayınlamaya başladı.

Personel alımları devam ederken, her ay ihtiyaca göre ilanlar yayınlanmaktadır. Bu ay iki belediye büro personelliği için ilan yayınladı. İki belediye toplam 22 personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı ve KPSS şartı ile en az lise mezunu şartı da alım ilanında yer almaktadır.

Büro personeli için 22 kişiyi alacak olan iki belediye Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Osmangazi Belediyesi’dir. Büro personeline ihtiyaçları olduğu için bu iki belediye personel alım ilanını yayınlamıştır. Ayrıca bu iki belediyeden bir açıklama daha geldi ve iş makinesi operatörü içinde personel alımı gerçekleştireceklerini belirttiler. Personel alımlarında adayların aranan şartlara uyması gerekmektedir.

Personel Alım Şartları Nelerdir?

İki belediye tarafından yayınlanan personel alım ilanı için başvurmak isteyen adaylar şartları merak etmektedir. Belediyelerin belirlediği şartlara uyan adaylar personel olarak alınacak ve göreve başlayacaktır. Alım şartları şu şekildedir:

Büro Memuru Personel Alım Şartları

-En az lise mezunu olmak,

-MS Office programlarına iyi biliyor olmak,

-Ekip çalışmasına uygun olmak,

-İletişim konusunda iyi olmak,

-Girişkenlik,

-Üretkenlik.

İş Makinesi Operatörü Personel Alım Şartları

-En az ilkokul mezunu olmak,

-3 yıl deneyime sahip olmak,

-İş makinesi operatörü belgesine sahip olmak,

-Yoğun iş temposuna ayak uyduracak yapıda olmak.

Kasap Personel Alım Şartları

-En az ilkokul mezunu olmak,

-3 yıl deneyime sahip olmak,

-Kasaplık belgesine sahip olmak

Şoför Alım Şartları

-En az ilkokul mezunu olmak,

-C veya E sınıfı ehliyete sahip olmak.

Çöp Toplama Personeli Alım Şartları

-Emekli olmamak,

-Bedenen sağlıklı olmak,

-Herhangi bir hastalığı bulunmamak,

-Vardiyalı çalışmaya uyum sağlayacak durumda olmak.

Personel Alım Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

İki Belediye tarafından yayınlanan personel ilanı ile ilgilenen adaylar başvuruları nereye ve nasıl yapacağını merak ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından yapılacak olan alımlar için ilk olarak adayların İŞKUR’a kayıtlı olması gerekmektedir.

Personel alımı için başvuru yapacak olan adaylar İŞKUR resmi intenet sitesi üzerinden kayıt olmalı ve aynı site üzerinden başvuru yapmalıdır. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde dolduran adayların başvuruları değerlendirilir. KPSS puanına göre ve şartlara uyan adayların sonuçları değerlendirmelerin ardından açıklanır ve göreve başlarlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.