15 Temmuz'da noterler açık mı, nöbetçi noterler çalışıyor mu?

15 Temmuz'da noterler açık mı, nöbetçi noterler çalışıyor mu?

Demokrasi ve Milli Birlik günü olarak anılan 15 Temmuz 2021 Perşembe günü resmi tatil ilan edildi. Resmi tatil olduğundan kamu kurum ve kuruluşları kapalı olacak ve orada çalışanlar izinli sayılacaklar, çalışmayacaklar. 15 Temmuz 2021 Perşembe günü resmi tatil olması nedeniyle noterlerin açık mı yoksa kapalı mı olacak merak konusu olmuştur. Sizler için merak ettiğinizi soruların cevaplarını araştırdık. İşte tüm ayrıntılar...

15 Temmuz 2021 noterler açık mı?

15 Temmuz'da noterler açık mı, nöbetçi noterler çalışıyor mu?

15 Temmuz 2021 Perşembe günü resmi tatil ilan edildi. Kamu kurumları 15 Temmuz gününde kapalı olacak. Kamuda çalışanlar 15 Temmuz günü çalışmayacaklar. 15 Temmuz Perşembe günü birçok vatandaş nterlerin açık olup olmadığı ise merak edilmekte ve araştırmaktadırlar.

15 Temmuz 2021 Perşmebe günü resmi tatil olması nedeniyle noterler kapalı olacaktır. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen korona virüs salgını nedeniyle ilk andan itibaren kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma saatleri güncellenmişti. Adalet Bakanlığının bildirgesi üzerine noterler hafta sonu çalışmayacak ve yeni bir emre kadar nöbetçi noterler olmayacak.