15 Temmuz eczaneler açık olacak mı? Nöbetçi eczaneler mi çalışacak?

15 Temmuz eczaneler açık olacak mı? Nöbetçi eczaneler mi çalışacak?

15 Temmuz tarihinin resmi tatil olması sebebiyle vatandaşlar eczanelerin açık olup olmayacağını araştırıyorlar. Peki 15 Temmuz’da eczaneler açık olacak mı? Devlet hastanelerinin durumu da merak ediliyor…

15 Temmuz’da Eczaneler Açık Olacak mı?

Sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşların resmi tatil ilan edilen 15 Temmuz gününde devlet hastanelerinin ve eczanelerin açık olup olmayacağını intenet ortamı üzerinde araştırıyorlar.

15 Temmuz Pazartesi gününde hastanelerin açık olacağı açıklandı. Fakat bazı doktorların tatilde olacağı ifade edildi. Nöbetçi doktorların görevlerini yapmaya devam edecekleri anlatıldı.

Diğer yandan büyük PTT şubeleri de hizmet vermeye devam edecek. Küçük olanlar ise resmi tatillerini yapacaklar. Kargo firmalarının 15 Temmuz tarihinde çalışıp çalışmayacakları özel kurumların kararına kalmış durumda. Firmaların müşteri hizmetleri üzerinden hizmet verilip verilmeyeeğini öğrenebilirsiniz.

Diğer yandan ise bankaların 15 Temmuz tarihinde kapalı olacağı açıklandı.

Resmi tatil ilan edilen 15 Temmuz gününde eczanelerden ilaç almak isteyen vatandaşlar eczanelerin açık olup olmadığını merak ediyorlar. Yapılan açıklamaya göre 15 Temmuz gününde sadece nöbetçi eczaneler hizmet vermeye devam edecekler. Hangi eczanelerin nöbetçi olacağını intenet üzerinden ufak bir araştırma ile öğrenebilirsiniz.

15 Temmuz Resmi Tatil mi?

15 Temmuz günü 2016 senesinde yaşanan hain FETÖ darbe girişimi sonrasında resmi tatil ilan edilmiştir. O günden sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü olarak anılmaktadır. İlgili karar TBMM tarafından alınmıştır. Alınan karar olduğu şekli ile aşağıdaki kısımda yer almaktadır.

MADDE 1- (1) Ankara İline bağlı “Kazan İlçesi”nin adı “Kahramankazan” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- (1) 17.3.1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasında yer alan “ve 1 Mayıs günü” ibareleri “,1 Mayıs günü ve 15 Temmuz günü” olarak ve birinci fıkrasının (C) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. “

C) 1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü ve 15 Temmuz günü Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü tatilidir.