15 Bin Polis Alımında PÖH Detayı!

15 Bin Polis Alımında PÖH Detayı!

23.dönem POMEM kapsamında polis alımı yapılacağının haberinden sonra adayların akıllarına polis özel harekat alımını da getirdi.Yeni dönemde PÖH alımının yapılıp yapılmayacağı ile ilgili detaylar haberimizde yer almakta.

15 Bin Polis Özel Harekat Alımı İle İlgili Son Gelişmeler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yapmış olduğu açıklamada 15 bin polis alımının haberini verdi.Bakan Soylu,15 bin polis alımının 23.Dönem POMEM kapsamında olduğunu söyledi.Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamada ilerleyen günlerde sonuçların açıklanacağını ve 15 bin polisin Mart ayından eğitime alınacağının da haberini verdi.

15 Bin Polis Alımında PÖH Ayrıntısı

1ay önce PÖH alımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu kadın adaylara da sözü olduğunu ve Polis Akademisi’ne Polis Özel Harekat Alımı için talimatı verdiğini söyledi.

Bakan Soylu’nun vermiş olduğu talimat sonrası Polis Akademisi,özel harekat polisi eksiği için düğmeye basmıştı.Edindiğimiz bilgilere göre çalışmalarda son aşamaya gelindiği öğrenilen bilgiler arasında.

24.dönem POMEM kapsamında 10 bin polis alımının yapılması bekleniyordu.Ancak Özel harekat polis alımının gündeme gelmesiyle 23.dönem POMEM’de alınacak polis sayısı 15 bine yükseltildi.Bu nedenle bir sonraki dönem PÖH olarak yapılabilir.