1100 Az riskli kredi notuna anında kredi veren bankalar

1100 Az riskli kredi notuna anında kredi veren bankalar

1100 Az riskli kredi notuna anında kredi veren bankalar hangileri? Nakit ihtiyacını karşılamak için ve kredi almak isteyen vatandaşlar kredi notunun ne kadar olması gerektiğini araştırıyor. Hangi kredi notlarına kredi alma imkanı verildiği vatandaş tarafından araştırılıyor.

Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar soluğu bankalarda alıyor. Bankalar kredi almak isteyenlerin başvurularında en çok kredi notlarına dikkat ediyor. Bankaların kredi notları için belirlediği bir limit vardır. Belirlenen bu limitin altında kredi notuna sahip olanlar bankalardan kredi alamamaktadır. Türkiye’de ortalama kredi puanı 1100 puandır.

KREDİ NOTU PUANI NASIL HESAPLANIR?

Kredi notunuz şimdiye kadar yaptığınız bankacılık işlemlerinizi yansıtmaktadır. Kredilerinizi veya kredi kartlarınızı düzenli ödediğiniz zaman kredi notunuz artmaktadır. Kredi notu yapmak istediğiniz bankacılık işlemleriniz için önemlidir. Bankalar kredi notunuza bakarak size kredi imkanı tanımaktadır. Düşük puanlı olanlara kredi verilmemektedir. Kredi notunuz düşük ise bazı bankalar size kefil veya teminat karşılığı kredi vermektedir.

Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız borcunuzu kapatmanız veya ödemelerinizi zamanında yapmanız gerekmektedir. Ödemeleriniz düzenli oldukça kredi notunuz artmaktadır. Kredi notları bankalar tarafından şöyle hesaplanmaktadır.

0 – 699 puan arası: En riskli banka müşterisi

700 – 1099 puan: Orta riskli banka müşterisi

1100 – 1499 puan: Az riskli banka müşterisi

1500 – 1699 puan: İyi banka müşterisi

1700 – 1900 puan: En iyi banka müşterisi

1100 puana sahip olan vatandaşlar kredi alabilmektedir. Fakat az riskli banka müşterisi kısmına girdikleri için istedikleri miktarda kredi alamayabilirler.

1100 PUANA KREDİ VEREN BANKALAR

Az riskli banka müşterisi grubuna giren 1100 puanlı müşteriler birçok bankadan kredi alabilmektedir. Bu bankalar şunlardır:

- Garanti bankası

- QNB Finansbank

- Akbank

- Aktifbank

- Fibabanka

- Odeabank

GARANTİ BANKASI

Garanti Bankası 1100 puana sahip olan vatandaşlara teminat veya kefil karşılığı 100 bin TL ye kadar kredi verilmektedir. Ayrıca bu krediler için 48 aya varan vade seçeneği de sunulmaktadır. Kredi için başvurunuzu bankanın resmi intenet sitesi üzerinden veya banka şubelerine giderek kolayca yapabilirsiniz.

QNB FİNANSBANK

Teminat gösteren 1100 puana sahip olan müşterilere 50 bin TL kredi veren banka faiz oranlarını da düşük tutmuştur. İstediğiniz vade seçeneği de yer almaktadır. 1100 puana sahip olan vatandaşlar bankanın intenet sitesinden veya şubelerinden kredi için başvuruda bulunabilirler.

AKBANK

1100 puana sahip olanlar Akbank’tan kredi almak için gelir belgesini göstermek zorundadır. Bu belgeye göre size kredi verilmektedir. Ve az riskli banka müşterisi grubuna girdiğiniz için kredi alırken teminat göstermek zorundasınız.

AKTİFBANK

1100 kredi puanı bulunana vatandaşlara kredi veren bankalardan biridir. Kredi almak için intenet sitesi üzerinden veya banka şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Kredilerinize %2,29 faiz oranı uygulanmaktadır. Ayrıca 36 aya varan vade seçeneği de yer almaktadır.

FİBABANKA

1100 kredi puanına sahip olan vatandaşlara 30 bin TL’ye kadar kredi çekme imkanı sunmaktadır. Bu bankadan kredi almak isteyen vatandaşlar bankanın resmi intenet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapabilir veya bankanın şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilir. 1100 puanlı vatandaşların alacakları krediye %2,49 oranında faiz uygulayan banka 36 ay vade seçeneği de sunmaktadır.

ODEABANK

1100 puanlı vatandaşlara kredi imkanı sunan banka verdiği krediye %3,45 faiz oranı uygulamaktadır. Krediyi almak için kefil veya teminat gerekmektedir. Banka bu krediler için 36 aya varan vade seçeneği de sunmaktadır.