10 Ağustos Cumartesi arefe günü Ptt ve kargolar açık olacak mı? Kargolar çalışıyor mu?

10 Ağustos Cumartesi arefe günü Ptt ve kargolar açık olacak mı? Kargolar çalışıyor mu?

10 Ağustos Cumartesi arefe günü ptt ve kargolar açık olacak mı? Kargolar çalışıyor mu? Kurban Bayramına sayılı günler kala vatandaşlar kargoların açık olup olmayacağını merak ediyor. Arefe günü kargo hizmeti sunan firmaların yarım gün hizmet vermesi bekleniyor.

Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. 11 Ağustos’ta olan Kurban Bayramının arefesinde yani 10 Ağustos gününde kargo firmalarının açık olup olmayacağı merak ediliyor. 10 Ağustos Cumartesi günü PTT, Yurt içi kargo, Aras, MNG ve Sürat kargonun yarım gün hizmet vermesi bekleniyor. 11 Ağustos’tan 14 Ağustos tarihine kadar sürecek olan Kurban Byaramı sırasında kapalı olan kargo firmalarının arife günü yarım gün hizmet verip vermeyeceği tartışılıyor.

DAHA ÖNCEKİ BAYRAMLARDA FİRMALAR AÇIKLAMA YAPTI MI?

Ramazan Bayramında firmalar açıklama yapmıştı. Açıklamalar şu şekildeydi:

Yurtiçi Kargo açıklaması: 3-8 Haziran tarihlerinde tüm şube ve acentelerimiz kapalı olup, 10 Haziran Pazartesi günü standart işleyiş devam edecek. Bayram süresince ise çağrı merkezi 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Sürat Kargo: Ramazan Bayramı dolayısıyla Sürat Kargo acenteleri 3 Haziran Pazartesi günü saat 13.00'e kadar, 7 Haziran Cuma günü haricinde kapalı olacak.

TNT Kargo: Bayram boyunca sadece 4 ve 5 Haziran günleri hizmet vermeyecek.

PTT Kargo: 4-5-6-7-8 Haziran tarihlerinde dağıtım hizmeti gerçekleşmeyecek.

DHL Kargo: 3 Haziran Pazartesi günü Arife günü olması dolayısıyla yarım gün hizmet verilecek. 7 Haziran Cuma günü ise tüm gün hizmet verilecek.

Aras Kargo: 3-6 Haziran 2019 tarihleri arasında hizmet verilmemektedir.

MNG Kargo: Şube ve acenteler 3-7 Haziran arasında kapalı olacak.

Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte firmalardan hangi günler açık olacağına dair bilgilendirme bekleniyor.