1 Mayıs Kutlamasına Giden Otobüs Devrildi! Ölü ve Yaralılar Var!

1 Mayıs Kutlamasına Giden Otobüs Devrildi! Ölü ve Yaralılar Var!

Kahramanmaraş'ın ilçelerinden Elbistan'dan yola çıkan sağlık çalışanları taşıyan minibüsün sürücünün kontrolünden çıkması üzerine devrildi. Kazada ölü ve yaralıların olduğu bildirilirken, kutlamalar iptal edildi. Sabah saat 9 sularında Birecik - Şanlıurfa otoyolu üzerinde yaşanan kaza sonucu kaza bölgesine çok sayıda sağlık, jandarma ve kurtarma ekipleri sevk edildi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü yani işçi bayramı için yurt genelinde kutlamalar yapılıyor. Şanlıurfa'da yapılması planlanan 1 Mayıs kutlamaları için Maraş'ın Elbistan ilçesinden kutlamalar için yola çıkan ve bir grup işçiyi taşıyan minibüs, sürücünün hakimiyetini kaybetmesi üzerine devrildi. Yaşanan bu kazada ölü ve yaralılar olduğu bilgisi geldi.

1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlamalarına Giden İşçileri Taşıyan Minibüs Devrildi

Kahramanmaraş'ın ilçelerinden Elbistan'dan yola çıkan sağlık çalışanları taşıyan minibüs Şanlıurfa'da ki 1 Mayıs kutlamaları için yola çıkmıştı. Fakat minibüs sürücü kontrolünden çıktı ve devrildi. Kazada ölü ve yaralıların olduğu bildirilirken, kutlamalar iptal edildi. Sabah saat 9 civarında Birecik - Şanlıurfa otoyolu üzerinde yaşanan kaza sonucu kazanın yaşandığı bölgeye sağlık, jandarma ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Minibüs içerisinde yer alan sağlık işçilerinin Elbistan Devlet Hastanesi bilgi işlem bölümü çalışanlarının yer aldığı bilgisine erişildi.

Tır ve Otobüs Çarpıştı

Sabah saatlerinde yaşanan kazanın Birecik-Suruç karayolu üzerinde otobüsün sürücünün hakimiyetini kaybetmesi üzerine tır ile çarpışması sonu yaşandığı aktarıldı.

Ekipler Olay Yerine Sevk Edildi

Kazanın yaşandığı bölgeye çok sayıda sağlık, jandarma ve kurtarma ekibinin sevki yapıldı. Yaşanan feci kaza sonucunda ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.