Ana Sayfa TEKNOLOJİ WhatsApp’ın Başı Hackerlarla Dertte

WhatsApp’ın Başı Hackerlarla Dertte

Dünyanın iletişim devleri arasında yer alan WhatsApp'ın başı son dönemlerde hackerlar ile büyük dertte. WhatsApp platformunun açıklarını bulan hackerların mesajları değiştirebildiği öğrenildi.

14
0

Dünyanın iletişim devleri arasında yer alan WhatsApp’ın başı son dönemlerde hackerlar ile büyük dertte. WhatsApp platformunun açıklarını bulan hackerların mesajları değiştirebildiği öğrenildi.

Gelişen teknolojik imkanlar ve sanal ortamın hızla genişlemesi ile birlikte kişisel bilgilerin ve mesajların da büyük ölçüde risk altına girdiği düşünülebilir. Bu kapsamda ise dünyanın öncü anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp herkesin odağında. Son günlerde hakkında sık sık hackerlarla ilgili olarak haberler yapılan WhatsApp, ortaya atılan son iddialarla birlikte büyük baş ağrısı yaşıyor. Bir teknoloji forumunda ortaya atılan iddialara göre, hackerlar, WhatsApp’ üzerindeki belirli bir kullanıcının hesabına erişim sağlayarak grup konuşmalarındaki mesajlarını ve kimliğini değiştirebiliyor, kişi adına mesaj gönderebiliyor. Bu tip bir hack durumunun ise dünya genelinde ciddi bir zincirleme probleme yol açabileceği düşünülüyor.

WHATSAPP CEPHESİ SESSİZ

Ortaya atılan iddialarla ilgili olarak WhatsApp yönetiminden herhangi bir açıklama gelmezken, WhatsApp’ı bünyesinde bulunduran Facebook geliştiricileri bu sorun ile ilgili olarak araştırma yapmaya ve ilgili açıkları düzenlemeye odaklanıyor gibi görünüyor. Tesadüf eseri mi bilinmez ancak son günlerde WhatsApp ile ilgili olarak bazı kullanıcıların erişim ve mesajlaşma konusunda sorun yaşadıklarına dair bilgiler de sosyal medya üzerinde yoğun olarak paylaşılıyor.

Teknoloji forumlarında yaşanan durum ile ilgili olarak paylaşılan kritik bir mesele ise bu durumun son günlerde yayılan sahte haber ve şiddet içerikli oyunların yayılmasında etkili olabileceği yönünde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here