Ana Sayfa EKONOMİ Tüm Yasaklara Rağmen,10 Milyar Barajını Aştı

Tüm Yasaklara Rağmen,10 Milyar Barajını Aştı

Dünyanın en tartışmalı mobil uygulamalarından birisi olan Uber, yayınladığı yeni verilere göre 10 Haziran itibariyle 10 milyar yolculuk hizmeti sunduğunu ortaya koydu.

16
0

Dünyanın en tartışmalı mobil uygulamalarından birisi olan Uber, yayınladığı yeni verilere göre 10 Haziran itibariyle 10 milyar yolculuk hizmeti sunduğunu ortaya koydu.

Türkiye’ye de kısa bir süre önce giriş yaptıktan sonra başına gelmedik kalmayan Uber, dünya çapında birçok ülkede ambargo yemeye ve dışlanmaya devam ediyor. Akıllı telefonlarda kullanılan bir mobil uygulama olan Uber’le size yakın olan noktadaki bir Uber şoförünü çağırabiliyor ve tıpkı taksi mantığında olduğu gibi gitmek istediğiniz yere kolayca seyahat edebiliyorsunuz. Bu özellikleri ile oldukça avantajlı olmasına karşın taksiciler uygulama karşısında tepki yağdırdılar. Başta İngiltere olmak üzere Türkiye ve daha birçok ülkede taksicilerle başı derde giren uygulamaya yasal engellemeler getirilmişti. Ancak bu engeller ne kadar başarılı oldu artık tartışmalı bir konu. Çünkü firmanın yayınladığı verilere göre oldukça yüksek bir seyahat hizmeti sunuduğu ve ekonomik açıdan birçok kişi için oldukça avantajlı bir gelir kaynağı olduğu ortaya çıktı.

10 MİLYAR BARAJINI GEÇTİ

Uber uygulamasının kurulduğu günden 10 Haziran 2018 tarihine kadar uygulama üzerinden talep edilen yolculuk hizmeti sayısının 10 milyarın üzerinde olduğu öğrenildi. Tüm yasaklara ve engellemelere rağmen uygulamanın göstermiş olduğu bu performans, uygulamanın başarısının devam ettiğine işaret ediyor.

Son 1 yılda %50 büyüme kazandığı da ortaya çıkan Uber firmasınn, 2010 yılından bu yana gösterdiği 10 milyar yolculuk başarısının, 5 milyarının son 1 yıllık periyodda gerçekleştiği öğrenildi. Şuan hala birçok ülkede yasaklı olan Uber uygulamasını kullananlara Türkiye’de tespit edilmesi halinde ceza kesiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here