Ana Sayfa GÜNDEM Tercih Yapacak Öğrenciler İçin Klavuz ÖSYM Tarafından Yayınlandı

Tercih Yapacak Öğrenciler İçin Klavuz ÖSYM Tarafından Yayınlandı

Dün gece saatlerinde YKS sonuçlarının ÖSYM'nin web sitesi üzerinden yayınlanmasının hemen ardından tercih yapacak öğrenciler için kontenjan ve yerleştirme kılavuzu da yayınlandı.

7
0

Dün gece saatlerinde YKS sonuçlarının ÖSYM’nin web sitesi üzerinden yayınlanmasının hemen ardından tercih yapacak öğrenciler için kontenjan ve yerleştirme kılavuzu da yayınlandı.

Haziran ayında iki oturum ile gerçekleştirilen ve yüz binlerce lise mezunu öğrencinin geleceğini şekillendirecek olan üniversite hayatına başlangıç için uygulanan YKS sınavının sonuçları resmi olarak yayınlandı. ÖSYM’nin ilk defa gece saatlerinde yayınladığı sonuçların ardından öğrenciler puanlarını ve başarı sıralamalarını öğrendiler. Tercih hazırlıkları yapan öğrencilerin, yapacakları tercihler öncesinde detaylı bilgi edinebilmeleri ve başvurularını gerçekleştirebilmeleri adına ÖSYM tarafından başvuru ve kontenjan kılavuzu da yayınlandı. ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden yayınlanan dijital kılavuzda lisans ve önlisans bölümlerinin önceki sene öğrenci alımı yaptıkları taban ve tavan puanlar yer alırken, başvuru yapacak öğrenciler için üniversitelerin ilgili bölümlerinin tercih kodları da yayınlandı.

TERCİHLER AĞUSTOS AYINDA

Bu yıl YKS başarı sıralamaları ve puanlarına göre başvurularını gerçekleştirecek olan öğrencilerin başvuru işlemleri 7-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden aktif hale getirilecek olan link üzerinden online olarak yapılacak. Tercih işlemlerini tamamlayan öğrenciler Ağustos ayının ikinci haftasından sonra bir tarihte yayınlacak olan tercih sonuçları kapsamında yerleştirildikleri lisans ve önlisans bölümlerine kayıtlarını yaptırabilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here