Zoom uygulaması kimindir? Uygulama sahibi kimdir? Zoom hangi ülkeye aittir?

Zoom uygulaması kimindir? Uygulama sahibi kimdir? Zoom hangi ülkeye aittir?

Küresel bir salgına dönüşen yeni tip Koronavirüs salgını dolayısıyla uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte Zoom uygulamasına ilgi arttı. Geçtiğimiz günlerde programın sıkıntılı olduğu gündeme gelmişti. Zoom uygulamasının sahibinin kim olduğu, hangi ülkeye ait olduğu araştırılmaktadır. Zoom uygulaması kimindir diye soranlar için işte, detaylar…

Küresel bir salgına dönüşen yeni tip Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte Zoom uygulamasına ilgi arttı. Geçtiğimiz günlerde programın sıkıntılı olduğu gündeme gelmişti.

Birden fazla kişiye görüntülü konuşma olanağı veren Zoom uygulaması öğretmenler ve öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Zoom’a yoğun ilginin başlamasıyla birlikte programın bazı aksaklıklarının olduğu ve bazı öğretmenlerin hesaplarından iradeleri dışında para çekimi yapıldığı öne atılmıştı. Çok sık gündeme gelen Zoom programı ile ilgili bilgiler merak edilmektedir. İşte, Zoom ile ilgili bilinmeyenler ve merak edilenler:

  • Hangout, Massenger gibi Zoom programı da ABD kaynaklı bir programdır.
  • Zoom’un sahibi, Son Jose'nin dir. San Jose tarafından 2011 yılında ABD'nin Kalifoniya kentinde kurulmuştur.
  • Zoom Video Communications, ZM koduyla NASDAQ endeksinde işlem gören halka açık bir şirkettir.
  • Zoom, kurumların ve organizasyonların sanal ortamda kesintisiz iletişim kurabilmeleri için gereken araçları sağlar.

Zoom programı ile ilgili tartışmaların büyümesinden sonra Zoom, Türkiye'de faaliyet gösteren PR şirketleriyle anlaşma yaptı.

Google’den Yasak

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google'ın güvenlik açıkları sebepleriyle Zoom programını kendi personeline yasakladı.

-

Tüm sıcak haberler anında telefonunda! Gursesgazetesi Facebook grubuna katıl, güncel gelişmeleri Facebook Mobil’den takip etmeye başla!