WhatsApp'ın Yeni Geliştirmesi Fotoğraflar Üzerine

WhatsApp'ın Yeni Geliştirmesi Fotoğraflar Üzerine

Anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'tan fotoğraf paylaşımlarını daha keyifli bir hale getirecek güncelleme yola çıktı. Firma, yeni güncellemeyi yakında yayınlayacak.

Dünyanın en çok kullanılan ve 2 milyara yakın kullanıcısı bulunan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın geliştiricileri yeni güncelleme için hummalı bir çalışma içeriside. Yakın tarihte art arda çok sayıda güncelleme ile kullanıcılara birçok yeni özelliğini tanıtan WhatsApp, yeni çalışmaları ile mesajlaşmada fotoğraf paylaşımına odaklandı. Yakınları ile mesajlaşma esnasında fotoğraf paylaşmaktan keyif alan WhatsApp kullanıcılarını yakından ilgilendiren güncelleme ile fotoğraf içinde fotoğraf paylaşımı yapılabilecek. Bu fotoğrafa fotoğraf ekleme özelliği için henüz yayınlama tarihi vermeyn WhatsApp geliştiricileri, ayrıca fotoğrafa GIF ekleme özelliğini de yeni güncelleme ile birlikte sunmayı hedefliyor.

FOTOĞRAFA İÇİNDE FOTOĞRAF

Yakın tarihte YouTube linki paylaşan WhatsApp kullanıcılarını memnun eden geliştirmede, YouTube linki mesajlaşma ekranında paylaşıldığında içerisinde play butonu bulunan bir ikon görülüyordu. Bu ikona dokunulduğunda ise YouTube videosu mesajlaşma ekranında oynatılmaya başlarken, ekrandaki yazışma ve diğer işlemlerde normal olarak devam ettirilebiliyor ve uygulamadan ayrılmadan işlemler gerçekleştirilebiliyordu. Şimdi bu özellik daha kapsamlı hale getirilerek diğer tüm uygulamalar için optimize edilecek ve WhatsApp kullanıcıları böylelikle daha kapsamlı bir şekilde uygulama içerisinde diğer aplikasyonlarla bağlantı kurabilecekler. Şimdilik geliştirilmeye devam eden özelliğin kısa bir süre içerisinde dünya çapında tüm kullanıcılar için aktif hale getirilmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.