WhatsApp Web beklenen karanlık mod özelliğine kavuştu!

WhatsApp Web beklenen karanlık mod özelliğine kavuştu!

Tüm dünyada çoğu kullanıcının olmazsa olmazı olan WhatsApp masaüstü arayüzü olan WhatsApp Web'i geliştirmeye devam ediyor. Yeni gelen güncellemeyle beraber gelmiş olan karanlık mod tüm kullanıcıların hizmetini sunulmuş durumda.

Dünyadaki en büyük iletişim ugulamalarından biri olan WhatsAppin bilgisayar kullanıcılarına sağladığı özellik olan WhatsApp Web’e karanlık mod özelliği geldi. Özellikle iş dünyasındaki insanların ve online çalışanların tercih ettiği WhatsApp Web’in kullanıcı sayısının oldukça fazla olduğu biliniyor. Firma kullanıcılara kolaylık sağlama ve arayüz geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Özellikle akşam ve gece saatlerinde parlaklığın sebep olduğu göz yorulmalarını en az seviyeye indirmek için WhatsApp Web’e karanlık mod geldi.

WhatsApp Web karanlık mod kullanıma sunuldu

Karanlık modu aktif hale getirmek oldukça kolay. Öncelikle bilgisayarınız WhatsApp Web arayüzüne giriş sağlamanız gerekiyor. Arayüze giriş sağladıktan sonra sayfanın sol üst köşesinde bulunan üç nokta kısmına tıkladığınız zaman menü ile karşılaşıyorsunuz. Bu çıkan menüde karşınıza tema seçeneği çıkıyor. Tema seçeneğinin üstüne geldiğiniz zaman önünüze açık ve koyu olarak iki seçenek çıkıyor. WhatsApp Web karanlık modu aktif hale getirmek için koyu seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Tüm bunlara ek olarak WhatsApp birkaç konuda uygulamasını geliştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Yeni geleceği söylenen özelliklerden biri QR kodu aracılığı ile rehbere kişi eklemenin daha rahat olduğu bir sistem. Bu yeni gelecek sistem sayesinde telefonunuzda tuşlama yapmak zorunda kalmadan ve zaman kaybetmeden rehberinize yeni kişileri ekleyebileceksiniz. İşin eğlence kısmınıda düşünen firma kullanıcıların sadece yazışma ile kalmaması için yeni animasyonlu çıkartmalar üzerinde de çalışmalarını sürdürmekte.

Bu animasyonlu çıkartmaların önümüzdeki haftalarda mobil yazılımlar olan IOS ve Android sürümlerinde getireceği yeni güncellemelerle aktif olması bekleniyor. Bunun dışında WhatsApp’ın Microsof ve Mac için oluşturduğu masaüstü programlarında da karanlık modu kullanmanız mümkün.