WhatsApp karanlık modu nasıl aktif edilir? Whatsapp gece modu etkinleştirme

WhatsApp karanlık modu nasıl aktif edilir? Whatsapp gece modu etkinleştirme

WhatsApp karanlık modu nasıl aktif edilir? Whatsapp gece modu etkinleştirme nasıl yapılır? Dünya çapında yaygın olarak kullanılan uygulamanın karanlık modu hakkında detaylı bilgiler geldi.

iPhone kullanıcıları ios 11’den beri Whatsapp’a karanlık modun gelmesini bekliyor. Dünyaca ünlü mobil telefon uygulaması olan Whatsapp, insanların birbiri ile mesajlaşmasını sağlayan en popüler uygulamadır. Birçok detaya ve özelliğe yer veren bu uygulamada hala kullanıcıların gözünün rahat etmesini sağlayacak karanlık modun olmaması kullanıcıları üzüyor. Bu modu bekleyen kullanıcılar bu mod ile birlikte gece Whatsapp kullanımını daha rahat gerçekleştirebilecek.

Karanlık modun amacı karanlık bir ortamdayken kullanıcının gözündeki ışık baskısını azaltmak için daha koyu temalı bir mod olarak uygulamayı çalıştırır. Whatsapp hala resmi olarak bir karanlık modun çıkacağına dair açıklama yapmamış olmasına rağmen kullanıcılar kendi karanlık modlarını bir nebze de olsa yapmışa benziyor. Herkes tarafından çokça uygulanan bu numara ise Whatsapp uygulamasındaki arka planı koyu temaya çevirmek. Sohbet duvar kağıdını koyu renk yapan kullanıcılar geceleri telefondan yayılan ışıktan daha az zarar görüyor. Arka planı değiştirmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Whatsapp uygulamasını açın.
  2. Sağ altta bulunan düğme çubuğu ile ayarlara girin.
  3. Ayarlarda sohbetlere girerek sohbet duvar kağıdı bölümüne girin ve düz renkleri seçin.
  4. Açılan ekran koyu renkli bir duvar kağıdı seçin.
  5. Son olarak ayarla düğmesine basın.

Bu adımları takip ederek sizde Whatsapp’taki sohbet duvarı arka planınızı koyu renkli bir duvar kağıdı ile değiştirerek karanlık ortamdaki ışıktan gördüğünüz zararı aza indirebilirsiniz.