WhatsApp hangi telefon modellerinden desteği kesecek? WhatsApp'ın 2020’de destek vermeyeceği telefonlar

WhatsApp hangi telefon modellerinden desteği kesecek? WhatsApp'ın 2020’de destek vermeyeceği telefonlar

WhatsApp 2020’de destek vermeyeceği telefonları açıkladı. WhatsApp İOS ve Android işletim sistemine sahip eski modellerde kullanılamayacak. Kullanıcılar WhatsApp’ın hangi telefon modellerinde kullanılamayacağını araştırmaya başladı.

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan WhatsApp, 2020 yılıyla birlikte kullanıma kapatılacak olan telefon modellerini açıkladı. Bilindiği gibi uygulamalar zaman içerisinde güncelleniyor ve yeni model telefonlara uygun hale geliyor. Hal böyleyken eski sürüm telefon modellerinde uygulama kullanılamıyor.

WhatsApp 2020’de destek vermeyeceği telefonları açıkladı

WhatsApp geçtiğimiz günlerde Windows Mobile işletim sistemine sahip olan telefonlarda işletim desteğini kaldırdı. Bu gelişmenin yanı sıra 2020 yılında erişime kapatılan modeller de açıklandı.

WhatsApp yeni destek güncellemesinin ardından 2019 yılında İOS İşletim sistemli telefonların eski modellerine verdiği desteği bitirmişti.

WhatsApp hangi telefon modellerinden desteği kesecek?

WhatsApp yetkililerinden gelen son haberlere göre uygulama 2020 yılıyla birlikte bazı eki model telefonlardan desteğini çekecek. Buna göre eski model telefon kullanıcıları WhatsApp uygulamasını kullanamayacak.

Kullanıcılar bu gelişmenin ardından uygulamanın hangi modellerde kullanılamayacağını araştırmaya başladı. Buna göre WhatsApp 2020 yılında İOS işletim sistemli telefonlarda İOS 7 işletim sisteminden az olan telefonlarda kullanılmayacak.

İOS ve Android sistemli bazı telefonlarda WhatsApp kullanımı sona eriyor

WhatsApp İOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlarda eski sürüme sahip olanlar için erişimi engelleyecek. Buna göre 2020 yılın WhatsApp uygulamasını şu modeller kullanamayacak;

İOS 7 ve altın olan işletim sistemleri,

Android 2.3.7 ve altında işletim sistemine sahip olan telefonlar uygulamayı kullanamayacak.

WhatsApp neden eski sürümlerden desteği kesiyor?

WhatsApp eski model telefonlardan erişim desteğini çekeceği açıklamasının ardından kullanıcılar neden böyle bir kararın alındığını araştırmaya başladı.

Bu kararın en büyük nedeni uygulamanın yeni sürümlerle entegre şekilde çalışması için sürekli güncellenen uygulamanın eski modellerle olan uyumunda sorun olmasıdır. Eski sürüm işletim sistemine sahip telefonlar uygulamanın yenilenmesiyle uygulamada sorunlar yaşıyor bu nedenle eski model telefonlar için desteği kaldırılması beklenen bir durumdur.