Uplay neden açılmıyor? Uplay çöktü mü? Uplay erişim sorunu

Uplay neden açılmıyor? Uplay çöktü mü? Uplay erişim sorunu

Oyun severlere güzel haber bu defa Ubisoft’tan geldi. Ubisoft, Ubisoft Forward etkinliği sırasında oyun severlere ücretsiz bir şekilde oyun vereceğini açıkladı. Ancak bu açıklama sonrasında Ubisoft’un dijital oyun platformu olan Uplay’e erişim kesildi. Oyunu almak isteyenler ise Uplay erişim sorunu yaşamaları ardından internet üzerinde “Uplay neden açılmıyor?” sorusunun yanıtını aratmaya başladılar…

Şimdiye kadar çıkardığı pek çok oyun ile oyun severlerin kalbinde taht kurmayı başarmış Ubisoft yeni bir kıyak yapacağını açıkladı. Ubisoft Forward isimli etkinlikte Assasin’s Creed serisinin yeni oyunu ile beraber farklı oyunların tanıtımını da gerçekleştirecek olan Ubisoft bu etkinlik sırasında ücretsiz bir şekilde Watch Dogs 2 oyununu vereceklerini açıkladı. Ubisoft’un bu açıklaması sonrasında oyun severler dijital oyun platformu olan Uplay’e hücum etti. Yoğun ilgiye maruz kalan Uplay’e erişim konusunda sıkıntılar ortaya çıktı.

Uplay Çöktü mü?

Piyasa değeri 300 TL olan Watch Dogs 2 oyununun ücretsiz bir şekilde verileceğinin açıklanması sonrasında Uplay platformuna girişlerde problemler yaşanmaya başladı. Oyunun yalnızca etkinlik saati içerisinde ücretsiz bir şekilde verileceğinin ifade edilmesi nedeniyle etkinliğe saatler kala platforma erişim sağlanamamaya başladı. Etkinlik saatinin geçmesinden birkaç saat sonra Uplay’e olan erişimin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebileceği düşünülüyor.