Twitter hesabım kendi kendine otomatik olarak birilerini takip ediyor!

Twitter hesabım kendi kendine otomatik olarak birilerini takip ediyor!

Twitter hesabına sahip kişilerin karşılaştığı sorunlardan birisi hesaplarında hiç tanımadıkları kişileri takip ediyor olduklarını görmeleridir. Bu sorunla karşılaşan kullanıcılar “Twitter hesabım kendi kendine otomatik olarak birilerini takip ediyor” sorununu arama motorlarında aratmaktadırlar. İşte sorunun çözümü..

Twitter kullanan kişilerin sıklıkla karşılaştıkların sorunlardan birisi hesaplarının kendileri yapmadan birilerini takip ediyor olma sorunudur. Bu sorunu yaşayan kişiler tweet akışlarında tanımadıkları insanların tweetlerini görmektedirler. Tweetleri görebilmeleri için o kişiyi takip ediyor olmaları gerekmektedir. Bu sorunun nedeni ise twitter hesabının kendiliğinden birilerini takip etmesidir.

Bu sorunla karşılaşmaya yol açan en büyük neden kullanıcıların bilmedikleri sitelere giriş yaparak bilinçli olmadan izinlere onay vermeleridir. Bu onayı vermeleri ile birlikte hesapları kendi kendine birilerini takip etmeye başlar çünkü farkında olmadan hesabın yetkisi verilmiş olur. API adı verilen bu yetki kişinin hesabının kendiliğinden birilerini takip etmesine, kendi atmadığı paylaşımlarda bulunulmasına hatta kişisel bilgilerin değiştirilmesine kadar yol açabilmektedir.

Twitter Hesabının Otomatik Birilerini Takip Etme Sorunu Çözümü

  • Twittera kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır.
  • Ayarlar kısmında bulunan Uygulamalar’a giriş yapılır.
  • Uygulamalarda onay verilen uygulamalar bulunmaktadır.
  • Buradan bilinmeyen uygulamalar kaldırılır ve ardından Erişimi Kaldır seçeneğine tıklanır.

Uygulamalar bölümünden izin verilmeyecek uygulamalar kaldırılırken yalnızca bilinmeyen uygulamalar kaldırılmalıdır çünkü burda yer alan bazı uygulamalar Twitter kullanımında yararı olan seçeneklerdir. Yanlış uygulamaları kaldırmak Twitter’ı kullanılmaz hale getirebilir. Öneğin paylaşım yapmaya yarayan uygulama ayarını kaldırmak sorun yaratacaktır. Bu nedenle bu aşamada dikkatli davranılması gerekmektedir.

Zararlı uygulama kaldırıldıktan sonra hesaptaki problem çözüme ulaşacaktır.