Telefon görüşmeleri nasıl dinlenir? Android Iphone telefon dinleme uygulaması

Telefon görüşmeleri nasıl dinlenir? Android Iphone telefon dinleme uygulaması

Eski telefon görüşmeleri nasıl dinlenir? Android, Iphone akıllı telefonlarda eski telefon görüşmelerinin dinlenebileceği bir uygulama var mıdır? Bazı nedenlerden ötürü insanlar telefon görüşmelerini kayıt altına almak istemektedir. Bunun için yazılım uygulamaları mevcuttur.

Bir nedenden dolayı telefon numaranızı kaydetmek ve daha önceki görüşmelerinizi dinlenebilmektedir. Bu tarz uygulamalar mevcuttur. Ancak insanlar bu uygulamaların yasal olup olmadığı konusunda emin değil. Telefon kayıtlarının kaydedilmesinin yasal olup olmadığı konusu halen tartışılan bir konudur. Android kullanıcıları ve iOs kullanıcıları eski telefon görüşmelerini dinleyebilecekleri programları telefonlarına indirebilirler.

Eski Telefon Görüşmeleri Nasıl Dinlenir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların en çok merak ettiği konulardan biri de eski telefon görüşmelerinin nasıl dinleneceğidir. Artık insanlar da polisler ve diğer güvenlik görevlileri gibi eski telefon görüşmelerini bir uygulama indirerek dinleyebilmektedir.

Akıllı telefonlarda yer alan dinleme yazılımları sayesinde konuşmalar dinlenebilmektedir. Bu uygulama android ve iOs kullanıcılarına ücretli veya ücretsiz şekilde gerçekleştirilmektedir. Kişiler belirli nedenlerden dolayı bu uygulamayı kullanmaktadır. Bazen hukuki bir işlem için bazen de çocuklarının güvenliği için bu programa başvurulmaktadır.

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için kullanıcılar birbirinden farklı yazılımlar kullanabilmektedir. Genel olarak bu yazılımlara casus yazılım denmektedir. Bu yazılımlar ile etkili sonuçlar almak mümkündür. Bu yazılımlar sayesinde hem telefon görüşmeleri kayıt altına alınır hem de bundan farklı işlemlerde yer alır. Bu nedenle kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Android kullanıcıları bu casus yazılım programlarını akıllı telefonlarına kolayca indirebilir. Bu programın kurulumu da oldukça kolaydır ve yaklaşık 4-5 dakika sürer. İndirme işlemi gerçekleştikten sonra yazılım otomatik olarak devreye girer ve çalışmaya başlar. Programı indirirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gizliliğe uygun olup olmadığıdır. Gizlilik kurallarına uygun değilse sizin verilerinize sızılır ve bilgileriniz çalınır. Bu nedenle gizlilik konusu oldukça önemlidir. Telefon konuşmalarında karşı tarafın telefon konuşmasının kayıt altında olduğunu bilmesi de güvenilir bir durum oluşturmaz. İndirilen bu uygulama tamamen kendini arka planda gizler ve o şekilde çalışır. Telefon konuşmalarını dinlemeye yarayan bu program, programın indirildiği telefon konuşmalarını kaydeder. Hem programı indirenin hem de karşı tarafın konuşması kaydedilir ve program sayesinde konuşmalar geriye dönülerek dinlenebilir.

Android ve İos Kullanıcıları İçin Telefon Dinleme Uygulaması

Android kullanıcıları telefon görüşmelerini kaydetmek için uygulama indirebilr. Hangi konuşmayı kaydetmek istediğini belirleyebilir ve arama kaydını program içerisinde saklayabilir. Daha sonra bu konuşmaları tekrar tekrar dinleyebilir. Ancak her konuşmanın kaydı yapılmış olsa da yeni konuşmalar kaydedildikçe eski konuşmalar silinmeye başlar. Bu nedenle önemli olan konuşmaları kaydedin ve programın hafızasını doldurarak konuşmaların silinmesini engelleyin.

Google Drive ve Dropbox ile uyumlu aramaların kaydı bulutta saklanabilmektedir. Bazı telefonlarda uygulama çalışmayabilir veya daha düşük kalitede çalışmaktadır. Bu nedenle uygulama satın alınmadan önce ücretsiz sürümü denenmeli ve karar verilmelidir. Herhangi bir kayıt hatası varsa bunun için hoparlör modu açılarak kayıt yapılabilir. Kaydedilmiş olan telefon görüşmeler gelen kutusunda saklanabilmektedir. Kayıtlar SD kart üzerine yapılabilmektedir. Telefon görüşmelerini kayıt alanına göre yapılmaktadır. Zaman içerisinde eski kayıtlar silinmektedir. Görüşmeler telefon numarasına göre aratılabilmektedir.

Genellikle kullanılan uygulama Call Recorder programıdır. Ücretsiz şekilde satın alınan program iOS ta ücret karşılığında satın alınmaktadır. Bu uygulama üzerinden 3 şekilde otomatik olarak kaydedilmektedir. Bu seçenekler şunlardır:

Her şeyi kaydet seçeneği: Bu ayar önceden ayarlanmaktadır. Belirlenen kişilerin dışında herkesin aramaları kaydedilmektedir.

Her şeyi göz ardı etme seçeneği: Bu ayar önceden ayarlanmaktadır. Ayarlanan kişiler dışındakilerin konuşmalarını kaydetmez.

Kişileri göz ardı etme seçeneği: Kişileriniz dışındaki gelen aramaları kaydetmektedir.

İos kullanıcılarındaki Call Recorder programının özellikleri şunlardır:

-Tek tuş ile konuşmaları kaydeder.

-Konuşma kayıtlarını depolar.

-Kayıtlara erişim kolaydır.

-Ses kayıtlarını daha sonra dinleyebilirsiniz.

-Kaydetme kapasitesinde sınırlandırma bulunmamaktadır.

Bu uygulama ile hem sizin hem de karşınızdaki kişinin konuşmaları kaydedilmektedir. Kayıtları dilediğiniz zaman dinleyebilirsiniz ve silmek istediğinizi silebilirsiniz. iOS telefonlarında kayıtlar silinmemektedir ve kapasite sınırsız şekildedir. Ayrıca uygulamada herhangi bir sıkıntı yaşanırsa müşteri hizmetlerine ulaşarak sıkıntıyı çözmeniz de mümkün.