Sony klimalı tişört üretti

Sony klimalı tişört üretti

Dünyaca ünlü teknoloji firması olan Sony klimalı tişört üretti. Japon devi tişörtlere yerleştirilebilecek küçük klima ile insanların sıcak havalarda serinlemesini sağlamayı hedefliyor.

Havaların sıcaklığı ile birlikte dış ortamlarda yaşanan terlemeler için çalışmalar başlatan Sony klimalı tişörtler üretmeye başladı. Japon şirket Sony, Reon Pocket adını verdiği ürün ile sıcak ortamlarda klimalı olarak kullanılabilecek tişörtler üretmeyi hedefliyor.

Sony Reon Pocket İsmiyle Tişört Kliması Üretmeyi Planlıyor

Yaz sıcaklarında gün içerisinde birden fazla tişört değiştirilebiliyor. Bu durumdan insanları kurtarmak isteyen Sony, sıcaklarda daha rahat kullanım sağlayabilecek tişörtler üretmeyi hedefliyor.

2015 yılında Japon şirket Sony’nin çalışmalarına başladığı proje ile birlikte kullanıcılarına First Flight adlı yeni ürün tanıtmıştı. Bu ürünü satışa sunmaya hazırlanan dev firma, Reon Pocket adı verdiği küçük bir klimayı tişörtlerin sırt bölümüne yerleştirerek insanları rahatlatmayı hedefliyor.

Sony klimalı tişört üretti

Bir telefondan daha küçük olarak üretilen klima tişörtün gizli bölmesine konularak kullanıcıların sıcak havalarda rahatlamasını sağlayacak. Peltier adı verilen bu küçük klima ile iki saatte şarj edilebilecek. Üretilen klima yapılan bir uygulama ile kontrol edilerek sıcaklığı ayarlanabilecek. Sıcaklığı ayarlanabilen bu klima ile soğuk ortamlarda insanlar tişörtlerinde sıcaklığı da hissedebilecek.

Bu ürünün yatırımı için 1800 destekçiden 275.000 dolar gelir toplayan firma, Reon Pocket adı altında ürettiği tişörtleri müşterilerine sunmaya hazırlanıyor. Hazırlık aşamasında olan tişörtler son sıkıntılarından giderilmesinin ardından piyasaya sürülecek.