Samsung Verdiği Sözü 2019'da Tutacak, O Özellik Geliyor

Samsung Verdiği Sözü 2019'da Tutacak, O Özellik Geliyor

Samsung'un yıllardır adını birlikte anmamıza sebep olan ekran altı parmak izi okuma sensörü sonunda geliyor. Yeni model S9'da da olmadığı görülen özellik 2019'da bizlerle.

Teknoloji devi Samsung'un yıllardır ürünlerinde beklenen ekran altında dokunmatik sensörü özelliği ile ilgili gelişmeler teknoloji gündeminden yıllardır eksik olmadı. Özellikle Samsung Galaxy S8'in piyasaya sürüleceği dönemden başlamak üzere sık sık ana başlıklar arasında yer alan bu özellik ne yazık ki yakınlardaki hiçbir Samsung modelinde görülememişti. Sırasıyla S8, Note 8, S9 ve Note 9 için ortaya atılan ekran altı dokunmatik sensör iddiaları bir kez daha suya düştü. Note 9'a dair intenete sızdırılan ilk görsellerin ardından cihazın dokunmatik sensörünün arka panelde kameranın altında yer aldığı görüntülendi. Ancak Samsung bu durumdan vazgeçmiş değil.

BU DEFA SAĞLAM KAYNAK

Samsung ile ilişkili olduğu bilinen sağlam bir kaynağın ortaya attığı iddiaya göre, Samsung büyük kozunu Galaxy S10 ile ortaya koyacak. Ekranın altından kullanılabilecek olan dokunmatik sensörün kullanımını Galaxy S10 ile kesin olarak uygulayacak. Tahminlerimize göre 2019 senesinin Mart-Nisan aylarında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy serisinin son canavarı S10 ayrıca birçok donanımsal ve fiziksel yenilik ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Apple'ın iPhone serisi için henüz söz konusu olmayan ve gündeme gelmeyen dokunmatik sensör özelliği Samsung tarafından ilk defa kullandırılacak.