Resmi Birleşme Gerçekleşti, Alibaba Türkiye'ye Geliyor

Resmi Birleşme Gerçekleşti, Alibaba Türkiye'ye Geliyor

Türkiye’nin en büyük online alışveriş sistemi olarak bilinen Trendyol.com ile Alibaba’nın birleşmesi tamamlandı. Firma resmi olarak Alibaba’ya satıldı ve stratejik ortaklık başlıyor.

Gelişen teknolojik olanaklar ve intenetin yaygınlaşmasının ardından hayatımıza hızlı bir şekilde giren sanal alışveriş, tüketiciler tarafından yoğun bir şekilde kullanılan birçok platformun doğmasına neden oldu. Kısa süre içerisinde çok sayıda e-Ticaret sitesinin kurulduğu bu sürecin moden dönemdeki en büyük isimleri ise Amazon, Alibaba, Aliexpress ve eBay olarak biliniyor. Çin asıllı uluslararası alışveriş devi Alibaba ise şimdi Türkiye pazarının en büyük ismiyle birleşiyor. Türkiye’de yıllardır sanal alışverişin beğenilen ismi olarak çalışmalarını sürdüren Trendyol.com resmi olarak Alibaba ile birleşiyor. Kısa bir süre önce basında görüşmelerin başladığı ile ilgili bilgiler yer alırken, güncel olarak basına aktarılan bilgilere göre Alibaba, satın alma işlemini resmi olarak tamamladı.

AMAZON DA YAKINDA GELİYOR

Dünyanın en çok kullanılan sanal alışveriş platformları arasında yer alan Amazon.com’un da kısa bir süre içerisinde Türkiye’de kendi binasına yerleşmesinin beklendiği süreçte, Alibaba’nın bu hamlesi ise çok manidar oldu. İki kıtanın kesişim noktası olma özelliği olan Türkiye’de pazarlarını genişletmek isteyen her iki firma da yakın tarihte girişimleri ile gündeme geliyordu. Öte yandan Trendyol gibi Türkiye’de yoğun olarak tercih edilen bir sanal platformu bünyesine katan Alibaba, bu süreçte Amazon.com’a şimdiden Türkiye pazarı için bir fark koymuş durumda. Yaklaşık olarak 1 milyar $’ı aşan bir bedelle Alibaba’yla birleşecek olan Trendyol, 2009 yılından bu yana çok kısa bir süre içerisinde ciddi aşamalardan geçmişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.