PS 5, Türkiye pazarında kaç liradan satılacak?

PS 5, Türkiye pazarında kaç liradan satılacak?

Sony'in PlayStation 5'i piyasaya sürmesinin ardından Türkiye'de Kaç TL'den satılacağı merak konusu oldu. Ülkemizde satış yapan bir teknoloji mağazası PS 5 için ilk satış fiyatını belirledi.

Sony yeni oyun konsol serisi PlayStation 5’in tanıtımını geçtiğimiz aylarda gerçekleştirmişti. Tanıtım sonrasında PS 5 piyasaya sürüldü ve Türkiye’deki fiyatı da belli oldu. Bir teknoloji mağazası ürünleri arasına PS 5’i de ekledi ve konsolun fiyatını belirledi.

PS 5 Türkiye’de Kaç TL Olacak?

Türkiye’de satış yapan teknoloji mağazalarından biri PS 5’in fiyatını 7 bin 999 TL olarak belirledi. PlayStation 5’in ABD’deki fiyatının ise 500 Dolar civarında olduğu öğrenildi.

PlayStation 5 iki sürümüyle oyun severlerin karşısına çıkacak. Bir sürümde konsola disk takılabilirken, diğer sürümde disk girişine yer verilmeyecek ve oyunlara yalnızca intenet üzerinden erişim sağlanacak.

Ülkemizde PS 5’in ilk satışa sunulan versiyonuna disk takılabiliyor. Bundan dolayı konsolun disksiz modelinin biraz daha ucuz olabileceği tahmin ediliyor.

PlayStation 5’in Özellikleri

PlayStation 5 8 çekirdekli AMD Zen 2 CPU işlemciden güç alıyor. 16 GB GDDR6 RAM’e sahip olan konsolda AMD Redaon RDNA 2 ve ışın izleme hızlandırma destekli ekran kartı bulunuyor. PS 5 modelleri 825 GB SSD ile depolama yapalirken 5,5 GB’lık okuma hızıyla dikkatleri çekiyor. PS 5 4K, 8K ve VRR destekli video çıkış da sağlıyor.