PlayStation 5 özellikleri neler? PS5 özellikleri ve detayları belli oluyor!

PlayStation 5 özellikleri neler? PS5 özellikleri ve detayları belli oluyor!

PlayStation 5 ile ilgili bazı tahminler yapılmaya devam ediyor. PlayStation ile ilgili özellikle 18 Mart Çarşamba günü belli olacak. PS5 özellikleri ve detayları belli oluyor! PlayStation 5 özellikleri neler diye araştıranlar için işte, detaylar…

PlayStation 5 ile ilgili birçok tahmin yapılmıştı. PlayStation 5 özellikleri18 Mart Çarşamba günü Türkiye saati ile 19’da belli olacak. PlayStation resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Açıklamaya göre yeni oyun konsolunun özellikleri paylaşılacak. Microsoft yakında çıkması planlanan Xbox Series X’in özellikleri üzerine açıklama yapmıştı. Sony de PlayStation 5 için yapacağı bir etkinlik ile özelliklerini duyuracağını açıkladı.

PlayStation 5’in sistem mimarlarından olan Mark Cheny liderliğinde, PlayStation’ın blog sayfasında konsolun bazı özellikleri duyurulacak. Konsolun, Xbox Series X gibi 7nm Zen 2 mimarisine dayanan özel yapım bir AMD CPU ve AMD’nin Ray Ray-tracing özellikli Radeon Navi ailesinden GPU’larını kullanması bekleniyor. PS5’te 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli AMD Custom Zen 2 işlemci yer alacak. Grafik biriminde ise 13.3 TFLOPS gücünde AMD Custom RDNA 2 GPU yer alacak. Xbox Series X‘in grafik biriminin 12 TFLOPS gücünde olacak. PlayStation 5 PS4 oyunlarıyla uyumlu olacak ve 2020 yılının yaz aylarına doğru kullanıcılara sunulacak.