PES 2020 Nasıl Olacak? Oyun Özellikleri ve Oyuna Dair Tüm Detaylar

PES 2020 Nasıl Olacak? Oyun Özellikleri ve Oyuna Dair Tüm Detaylar

PES Futbol oyunu hastaları için müjde! PES 2020 hakkında bazı yeni haberler gelmeye başladı. PES 2020’de Fox Engine’ın kullanılacağı açıklanmasının ardından, oyunun diğer özellikleri için gözler PES yöneticilerine çevrildi. İşte pes 2020 oyunu hakkında son bilgiler ve gelişmeler...

PES 2020 için geri sayım başladı. Yeni oyunda Fox Engine’ın son kez kullanılacağının açıklanmasının ardından oyun severleri büyük bir heyecan sardı. Henüz piyasaya çıkacağı tarih bile açıklanmamışken, PES 2020’ye dair bilgiler gelmeye devam ediyor.

2019 yılındaki sürümde Şampiyonlar Ligi lisansını FIFA’ya kaptıran PES için, 2020 yılı büyük önem arz ediyor. Bir adım geri düşen Konami’ın, PES 2020 için büyük adımlar atacağı tahmin ediliyor.

Yeni oyunda karşımıza çıkacak ilk önemli özellik Fox Engine bu oyunda son kez kullanılacak. Konami Productions’ın piyasaya sunduğu bu grafik çalıştırıcısı, karşımıza ilk olarak Metal Gear Solid V oyununda çıkmıştı.

Fox Engine ile artık vedalaşmayı hedefleyen Konami, PES 2020’de Unreal Engine adlı oyun motoruna geçeceği gelen bilgiler arasında.

Şirketten sızan haberlere göre, yapay zekanın da yardımıyla Unreal Engine’ın oyuna daha gerçekçi ve daha oynanışı kolay bir destek sağlayacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca PES 2020’yi diğer PES sürümlerinden ayıran bir özelliğininde , oyunun Nintendo Switch içinde çıkarılacak olmasıdır.

Öte yandan PES sürümlerinin diğer bir problemi de sunucularının yetersiz olmasıydı. Yeni oyunla birlikte sunucularını da geliştirmeyi hedefleyen Konami Şirketi, bütün platformlarda en iyi şekilde çalışan bir oyun yaratmayı hedefliyor.

Fiyat olarak ise 60 Euro ile 80 Euro arasında olması bekleniyor. Ayrıca PES 2020’nin Eylül ayının ilk haftasında piyasaya çıkarılması bekleniyor.