Nokia’dan Pie Müjdesi 7.1’de

Nokia’dan Pie Müjdesi 7.1’de

Yeni güncellemeler konusunda kullanıcılarını memnun eden Nokia, 7.1 modeli için Pie güncellemesini yayınlamaya başlıyor. Yapay zeka yeniliklerini içeriğinde barındıran yeni güncellemeye ilgi büyük.

Dünyanın dört bir yanında Android işletim sistemiyle akıllı telefon üreten firmalar çok sayıda cihaz tanıtmakta. Ancak bu cihazlara gelen güncellemeler çok uzun zaman aralığında olduğundan kullanıcıların şikayetleri de olmuyor değil. Samsung ve Huawei özellikle de en geç güncelleme yayınlayan firmalar olarak karşımıza çıkmakta. Nokia ise bunun tam tersine daha az akıllı telefon çıkararak, daha hızlı güncelleme yayınlamakta.

İzledikleri bu satış politikasıyla kullanıcılarının memnuniyetini kazanmayı başaran firma, Nokia 6.1 ve 6.1 Plus için güncellemeyi yayınlamaya başlamıştı. Akıllı telefon üreticilerini şaşırtan bu adımın ardından şimdi de firma, 7.1 için son Android sürümünü yayınlamaya başladı.

Bütün Kullanıcılara Gelmesi Zaman Alabilir

Nokia 7.1, firmanın en çok ilgi gören akıllı telefonları arasında yer almakta. Bundan dolayı da güncellemenin bütün kullanıcılar için sunulması zaman alabileceği yönünde iddialar mevcut. Kullanıcıların, yeni güncelleme bildirimi gelmeden önce ayarlar üzerinden güncellemeyi kontrol etmesi tavsiye ediliyor.

Android’in şuana kadar çıkardığı en kapsamlı ve en büyük yenilikleri sunan güncellemesi Pie olarak karşımıza çıkmakta. Ara yüzdeki değişimlerin yanı sıra birtakım yapay zeka yetenekleri sağlayan güncelleme ile cihazınızın kabiliyetlerini artırabilirsiniz.