Nokia Kullanıcılarının Bekleyişi Bitti

Nokia Kullanıcılarının Bekleyişi Bitti

Nokia 8.1’e Android Pie 9.0 güncellemesi yayınlanacağı açıklandıktan sonra problemlerle karşı karşıya kalan Nokia, nihayet yarın yayınlıyor. Firmanın güncellemeyi yarın yayınlayacağı ifade ediliyor.

Akıllı telefon üreticileri arasında en hızlı güncelleme yayınlayan firmalardan olan Nokia, kullanıcılarını hüsrana uğratmıştı. Nokia 8.1 için Pie 9.0’u yayınlayacakken aksaklıklar yaşayan firma, kullanıcılarına müjdeli haberi verdi. Nokia 8.1’e sahip olan bireyler yarından itibaren yapay zeka destekli Pie 9.0 güncellemesine kavuşuyor.

2018 Ocak ayında güncelleme yayınlama noktasında söz veren firma, Nokia 8.1 kullanıcılarına özel birkaç eklenti de getiriyor. Kullanıcılarına kendisini affettirmek isteyen firma, yeni güncellemeyle yapay zekanın yanında farklı yenilikler sunacak. Ancak akıllı telefon üreticisi ne gibi yeniliklerin geleceğini açıklamadı.

Güncellemeler Aşamalı Olarak Dağıtıma Sunulacak

Pie 9.0 güncellemesinde problem yaşanmaması için firma bu güncellemeleri kademeli olarak dağıtacak. Yani bütün Nokia 8.1 kullanıcıları güncellemeyi yarın yapamayacak. Firma, telefon kullanıcılarını cihazda bir problem olduğunun düşünülmemesi açısından uyarılarda bulunuyor. Ancak en geç 1 gün sonrasında güncelleme kurulumuna başlayabilirsiniz.

Orta seviyeli global pazar telefonu Nokia 8.1’e HDR 10 desteği veriliyor. Orta segmentte olmasına rağmen amiral gemilerine yakın performans sergileyen akıllı telefon kamerasıyla ön plana çıkıyor. 13 MP derinlik sensörüne sahip akıllı telefon, fotoğraf çekiminde de yapay zeka desteğine sahip.