Messenger Karanlık Mod Nasıl Aktifleştirilir? Messenger'den GECE Modu Açma

Messenger Karanlık Mod Nasıl Aktifleştirilir? Messenger'den GECE Modu Açma

Facebook sohbet uygulaması olan Messenger için yeni bir özellik geliştirdi. Messenger’de artık karanlık mod özelliği var. Messenger karanlık mod nasıl aktifleştirilir? Messenger’den gece modu açmak için aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

Facebook Messenger’a karanlık mod özelliği geldi. Karanlık modu aktifleştirmek için bir arkadaşınıza Ay emojisi göndermeniz yeterli. Yakın bir tarihlerde Ayarlar bölümüne de Karanlık Mod seçeneği gelecek.

Facebook Messenger’da karanlık modu aktifleştirmek için, sohbet ekranın herhangi bir arkadaşınıza Hilal Ay emojisi gönderin. Emojiyi gönderdiğin zamanda ise ekranın üst bölümünde “Karanlık Modu Buldun” yazısı çıkacak, altında bulunan Try It in setting seçeneğine tıklayın. Ayarlar bölümünün en üstünde yer alan Karanlık Modu aktifleştirin.

Facebook 4 Mart günü karanlık mod özelliğini açıkladı ve küçük bir emoji ile bu mod aktifleştiriliyor. Yakın bir tarihte ise karanlık mod özelliği Ayarlar bölümünde yerini alacak.

Karanlık mod, Messenger’deki uygulamanın beyaz olan arka planını siyaha çeviriyor ve gözlerin daha az yorulmasını sağlıyor. Özellikle karanlıktaki beyaz ışık gözlere fazlasıyla zarar veriyor. Messenger’in bu yeni özelliği konsrast ve canlılığı korurken daha az ekran parlaklığı sağlıyor.