Kendi cep telefonu numaramı telefondan nasıl öğrenebilirim?

Kendi cep telefonu numaramı telefondan nasıl öğrenebilirim?

Çoğu kişi kendi cep telefonu numarasını ezbere bilmemektedir. Kolay sorgulama yöntemi ile birlikte cep telefonu numarası öğrenilebilmektedir. Kendi cep telefonu numaramı nasıl öğrenebilirim diye soranlar için işte, detaylar…

Çoğu kişi kendi cep telefonu numarasını ezbere bilmemektedir. Başka birisi cep telefonunu sorduğunda afallayan ezbere söyleyemeyen kişiler, çoğu zaman kendi numarasını rehberine kaydetmektedir. Fakat operatör veya cep telefonu markası fark etmeksizin kişisel numarayı sorgulama işlemi vardır.

Günümüzde cep telefonu rehberleri kişinin hafızasının işlevini görmektedir. Numara ezberlemeye gerek kalmadan telefon rehberine istenilen kişinin numarası eklenmektedir. Ancak çoğu zaman kişi, kendi numarasını unutabilmektedir. Basit sorgulama yöntemi ile cep telefonu numarası sorgulanabilir. Vodafone, Turkcell, Turk Telekom operatörleri fark etmeksizin ücretsiz bir şekilde telefon numarası sorgulanabilir. Cep telefonunun arama bölümüne *101# tuşlanarak aranması yeterlidir. Böylelikle kendi cep telefonu numaranızı öğrenebileceksiniz.

Eğer Whatsapp kullanıyorsanız Whatsapp’tan da kendi numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu işlem için ise ayarlar bölümüne girip profilinize tıklamanız yeterlidir.