İş Dünyasının İletişim Kanalı Olacak

İş Dünyasının İletişim Kanalı Olacak

Facebook bünyesine satın alındıktan sonra dahil olan ve kısa süre içerisinde büyük gelişimler yaşayan WhatsApp şimdi de iş dünyasına resmi olarak giriş yapıyor.

WhatsApp ile ilgili olarak bir süredir "Business" geliştirmesi hakkında iddialar gündemde yer alıyordu. İddialara göre WhatsApp kurumsal araç olarak kullanılabilecek ve işletme içi iletişimler için WhatsApp'ın daha profesyonel bir türü ile fayda sağlanabilecekti. WhatsApp geliştiricileri ise Business API adlı çalışmalarını sır gibi saklarken, artık bu uygulamanın ne olarak ve ne şekilde kullanılacağı resmiyet kazandı. WhatsApp'ın "Business API" adlı uygulaması üzerinden artık firmalar müşterileri ile paylaşımda bulunabilecek ve gerçekleştirdikleri bu işlemler için WhatsApp'a ödeme yapacaklar.

ÜCRETLİ HALKLA İLİŞKİLER HİZMETİ

Facebook, WhatsApp üzerinden hem profesyonel hem de sade bir yöntemler para kazanmak için yaptığı çalışmaları sonunda neticelendirdi. Bu kapsamda WhatsApp'ın iş dünyasına entegre edilmesini sağlayan yeni bir alt yapısı aracılığı ile işletmeler artık WhatsApp'a mesaj başına ücret ödemek koşuluyla müşterilerine bildirim yapabilecek, sipariş alabilecek ve geri bildirim talep edebilecek. Ayrıca WhatsApp Business API aracılığıyla müşteriler ile paylaşılan mesajlar ile ilgili olarak istatistiksel veriler alınarak analiz olanakları kullanılabilecek. WhatsApp'ın bu hizmet için kullanıcılardan alacağı ücret ise mesaj başına 0,03-0,09 cent arasında değişecek. Şimdilik Türkiye'de aktif olmayan Business API'nin kısa bir süre sonra dünya çapında tanıtılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.