iPhone’dan Android’e Müzik Aktarma Nasıl Yapılır? Müzik Senkronizasyonu

iPhone’dan Android’e Müzik Aktarma Nasıl Yapılır? Müzik Senkronizasyonu

Gelişen teknoloji ile günümüzde cihazları birbirine bağlamak aslında oldukça kolay bir işlem. Fakat bu cihazlar birbirinden farklı işletim sistemlerine sahip olduklarında nasıl bağlanıyorlar acaba. Müzikseverler iPhone'dan Android'e Müzik Aktarımının nasıl yapılacağı konusunda bazı sorunlar yaşıyorlar. iPhone'dan Android'e müzik aktarımı, 3. parti uygulamalarla yapılabileceği gibi, direkt olarak iTunes aracılığı ile de oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir...

iPhone’dan Android’e Müzik Aktarımı

Bilindiği gibi iPhone’dan müzik aktarımı için birçok 3. Parti uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar aracılığı ile aktarım işleminin gerçekleştirilebildiği zaten yaygın olarak bilinmektedir. Bizler Gursesgazetesi ekibi olarak bu yazımızda siz değerli okurlarımıza iTunes aracılığı ile dosya aktarımının nasıl yapıldığını anlatacağız.

iTunes ile Müzik Senkronizasyonu

iPhone cihazlardan i Tunes aracılığı ile istediğiniz müziği Android cihazlara gönderebilmektesiniz. Bunu yapabilmek için 3. Parti uygulamaları kullanmaya ihtiyacını yoktur. Yalnızca iTunes ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone cihazda bulunan bütün müzik dosyalarını göndermek istiyorsanız, ilk olarak gerçekleştirmeniz gereken işlem tüm müzikleri iTunes yazılımı ile senkronize hale getirmektir. Bu sayede yapılan eşitleme ile iTunes arşivinizinde senkronizasyonunu gerçekleştirmiş olursunuz.

iPhone’nizdeki müzikleri iTunes arşivinize senkronize etmek istediğinizde dikkat etmeniz gereken birkaç durum yer almakta.

Bu kapsamda müziklerinizin iTunes Store’dan satın alınmamış olması ve doğal olarak Apple ID’nize bağlı şekilde değilse, iPhone’nizden herhangi bir bilgisayara müzik aktarmak amacıyla bu seçeneği kullanmanız imkansız hale gelmektedir. Bu hallerde 3. Parti uygulamalara başvurmak zorundasınız.

Bilgisayarda iPhone’dan Android’e Nasıl Müzik Aktarılır?

Yukarıda bulunan bölümde ifade ettiğimiz gibi bütün müziklerinizi iTunes kitaplığınızla senkronize etmenizin sonrasında bilgisayarınıza bağlamış olacağınız Android cihazınıza rahat bir şekilde gönderebilirsiniz.

iPhone cihazlardan Android cihazlara müzik aktarımını gerçekleştirebilmek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edebilirsiniz.

  • iTunes uygulamasını başlatın ve ardından kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
  • İTunes yazılımında Kütüphane bölümünde, Android cihaza aktarmak istediğiniz şarkıları seçin.
  • Dosyaları bilgisayarınızdaki dilediğiniz bir klasöre kopyalayın.
  • Android cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın, sonrasında kopyaladığınız dosyaları seçin.
  • Dosyaları seçerek kopyalayıp Android cihazınıza yapıştırın.