iPhone SE 2 Türkiye'de satışa ne zaman çıkacak? Yeni Iphone SE Türkiye satış fiyatı ne kadar?

iPhone SE 2 Türkiye'de satışa ne zaman çıkacak? Yeni Iphone SE Türkiye satış fiyatı ne kadar?

Apple yeni SE modellerinden iPhone SE 2’nin tanıtımını yaptı. iPhone SE 2 Türkiye'de satışa ne zaman çıkacak, yeni Iphone SE Türkiye satış fiyatı ne kadar, iPhone SE 2’nin Türkiye fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Apple’ın yeni model akıllı telefonları iPhone SE 2’nin tanıtımı yapıldı. iPhone 8 modelleriyle aynı kasaya sahip olan iPhone SE 2’nin özellikleri ve Türkiye’deki fiyatı belli oldu. iPhone SE 2 modelleri su geçirmezlik özelliğiyle dikkatleri çekiyor.

SE telefonların yeni modeli iPhone SE 2’nin özellikleri belli oldu. 4.7 inçlik bir ekranlara gelecek olan SE 2, su geçirmez kasaya sahip. Touch ID güvenlik sistemiyle donatılan iPhone SE 2’de, Apple’ın en hızlı çiplerinden A13 Bionic kullanılıyor.

iPhone SE 2’nin Ekran Özellikleri

iPhone SE 2, 4.7 inçlik bir ekrana sahip ve Retina HD kamerası bulunuyor. Bu modellerin üç farklı siyah, kırmızı ve beyaz renkli kasaya sahip modelleri piyasaya sürülecek. Ekranı beyaz dengesini ortam ışığına göre ayarlayacak şekilde olan SE 2, canlı ve geniş renk gamı, üst düzey renk barındıran Dolby Vision ile HDR10 oynatmayı destekliyor. Canlı fotoğraf oynatma ve birden fazla işlem için tercih edilen Haptic Touch özelliğini sunan iPhone SE 2, dayanıklılık ve sensör koruması için safir kristal ile tasarlanmış home tuşuna sahip olacak.

SE 2’nin İşlemci Özellikleri

iPhone SE 2’de Apple telefonlardaki en hızlı işlemci olan A13 Bionic bulunuyor. A13 Bionic çip 8 çekirdekli özel bir Nural Engine, performans ve makine verimliliğinin dengelenmesi için yeni bir makine öğrenme kontrolü de aynı modellerde bulunuyor. Ayrıca verimlilik için kullanılan A13 Bionic, uzun saatler boyunca çalışabilecek bir bataryaya sahip. Ayrıca çift sim kart desteği sayesinde aynı telefonda iki hat kullanılabilecek.

iPhone SE 2’lerin Kamera Özellikleri

SE2 12 megapiksel f/1.8 diyafram açıklığına sahip olan geniş ölçekli bir kamerayla destekleniyor. Bu kamerada portre modu, altı portre ışık efekti, derinlik kontrolü gibi sayısal özellikler de sunuluyor.

iPhone SE 2’nin arka kamerasıyla 60 fps’ye kadar çıkabilen 4K video çekebilecek. Ayrıca kemera 30 fps hızında videolar da çekebilecek.

iPhone SE 2’nin Türkiye Fiyatı

- iPhone SE 2 64 GB 5299 TL

- iPhone SE 2 128 GB 5749 TL

- iPhone SE 2 256 GB 6599 TL