iOS 13 ne zaman çıkacak? iOS 13 yenilikleri ve özellikleri neler? İşte yeni işletim sistemi özellikleri

iOS 13 ne zaman çıkacak? iOS 13 yenilikleri ve özellikleri neler? İşte yeni işletim sistemi özellikleri

8. beta sürümü yayımlanan iOS 13'ün ne zaman çıkacağı kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Yeni işletim sistemindeki sorunları gidermeye uğraşan Apple, iOS 13'te bulunacak yeni özellikler ve yenilikler hakkında da açıklama yaptı. Ne zaman çıkacağı heyecanla beklenen iOS 13'e ait sistem özellikleri de öğrenilmeye başlandı.

Geliştiricileri için Apple iOS 13 ve iPadOS 13 işletim sisteminin sekizinci beta sistemini kullanıma açtı. Sistemdeki hatalar ve uygulamalardaki sorunları düzeltmeyi amaçlayan Apple, eylül ayının ikinci haftası itibariyle bu düzeltmeleri sonlandırarak iOS13 ve iPadOS13’ü kullanıcılara sunmayı hedefliyor.

İşletim sisteminde bulunan hataları gidermeye çalışan Apple, bu hataların yanı sıra yeni özellikler ve değişiklikleri de sisteme adapte etmeye çalışıyor. Daha önceki 7 beta sürümüne göre çok büyük bir değişikliğe sahip olmayan 8. Beta sürümü hataların sıfıra indirgenmeye çalışıldığından dolayı normal karşılanıyor. OTA güncellemelerinde 120 MB-130MB civarında bulunan yeni işletim sisteminin hata oranının azaltılmaya çalışıldığı da bu şekilde kanıtlanmış oluyor.

iOS 13 ne zaman çıkacak? iOS 13 yenilikleri ve özellikleri neler? İşte yeni işletim sistemi özellikleri

8. beta iOS 13 ve iPadOS 13 işletim sistemindeki posta sorunlarını hala giderememişken sürümlerin kamuya kullanıma açılması ve bu hataları kullanıcıların fark etmesi sıkıntı yarattı. Ayrıca 8. Beta sürümüne rağmen Siri Kısayolları’nın hala eksik olması da dikkatlerden kaçmadı.

Daha önceki beta sürümlerinde meydana gelen dosyalar uygulamasındaki SMB/CIFS sorunları ise 8. Beta ile çözülmüş sorunlar arasında gözüküyor.

Beta sürümünün tamamlanası ile kamuya kullanıma hazır hale gelecek olan yeni işletim sisteminde ise birçok yenilik bulunuyor.

Kullanıcıların ne zamandır beklediği gerçek karanlık mod, yeni tasarlanan giriş ekranı ve daha akıllı Siri duyurulan yeniliklerden bazıları olarak göze çarpıyor. Ayrıca gelecek olan daha iyi iOS entegrasyonu, hız optimizasyonu ve dosya yöneticisindeki yenilikler ise merakla beklenen diğer işletim sistemi özellikleri arasında yer alıyor.