iOS 13 İle Gelen yenilikler neler? Ios 13 güncelleme yenilikleri

iOS 13 İle Gelen yenilikler neler? Ios 13 güncelleme yenilikleri

Kullanıcıların merakla beklediği güncelleme İOS 13 ile ilgili ayrıntılar araştırılıyor. Peki iOS 13 İle Gelen yenilikler neler? Ios 13 güncelleme yenilikleri Apple kullanıcılarını oldukça memnun etti. İşte iOS 13 güncellemesi ile gelen yenilikler…

Apple iPhone kullanıcıları tarafından uzun zamandır merakla beklenen İOS 13 sonunda geldi. Güncelleme ile beraber gelen yeni özellikler de yine kullanıcılar tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. İşte İOS 13 ile gelen yeni özellikler…

1- Gerçek Karanlık Mod

Apple kullanıcıları uzunca bir süredir cihazlarında opsiyonel olarak kullanabilecekleri bir koyu tema bekliyorlardı. Apple sonunda kullanıcılarını bu özellik ile buluşturdu. Android ve Windows’ta çok daha önceden kullanılabilir hale gelen koyu tema özelliği pek çok kullanıcının tercihi olarak karşımıza çıkıyor.

2- Face ID

iOS 13 ile beraber Face ID’de daha hızlı duruma geldi %30 oranında hızlandırılan özellik pek çok ıPhone kullanıcısının ilgisini çekecektir.

3- Giriş Ekranı

Yapılan güncelleme de giriş ekranının da yeniden tasarlandığı görülmekte.

4-Siri

Bilindiği gibi iOS 12 ile beraber Siri’ye yeni pek çok özellik gelmişti. Yeni güncelleme ile birlikte de Siri’nin önceki versiyonlarına göre yeni özellikler edindiği görülmekte. Bundan sonra Siri’nin sesi de gerçek insan sesi gibi gerçekçi duyulacak.

5-Yenilenmiş Dosya Yöneticisi

Yeni güncelleme ile beraber daha moden ve gösterişli bir dosya yöneticisi ekranı kullanılacak.

7- Uygulama ve Güncelleme Boyutları

Uzun süredir Apple kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden olan uygulama ve güncelleme boyutlarında da yeni gelen güncelleme sonrasında bazı küçültmeler gerçekleştirildi.